Rozhovor s překladatelkou Adélou Špínovou

Rozhovor s překladatelkou Adélou Špínovou

V lednu vyšla v našem nakladatelství detektivka Temná pláň, třetí díl čtenářsky oblíbené série spisovatele Andyho Maslena, kterou do češtiny překládá Adéla Špínová. Kdo jsou její oblíbené postavy a s jakými oříšky se během své práce potýkala? Přečtěte si v následujícím minirozhovoru.

Číst více

Místo činu Kladno

Místo činu Kladno

V únoru vyšla v Knize Zlín vynikající původní česká krimi ze sportovního prostředí Ovál autora Jiřího Homoly. Ukrývá v sobě vše, co má správná detektivka mít – sympatického a zároveň excentrického vyšetřovatele, řadu zajímavých vedlejších postav, poctivé policejní postupy a napětí až do samotného konce. Další předností téhle knihy je to, že se odehrává v běžných kulisách českého maloměsta (mrtvola byla nalezena na kladenském stadionu Sletiště) a příběh působí civilně a uvěřitelně. Schválně posuďte sami a nechte se nalákat následující ukázkou.

Číst více

Má cesta z pekla ke svobodě proběhla na Mostě špionů 11. 2.

Má cesta z pekla ke svobodě proběhla na Mostě špionů 11. 2.

Před třiceti osmi lety, 11. února 1986, proběhla na Glienickém „Mostě špionů“ v Berlíně poslední vyměněna zajatců východního a západního bloku za studené války. Jeden z aktérů této akce, někdejší valdický vězeň, ale také soukolím dějin do kouta zahnaný tajný agent Jaroslav Javorský, se odhodlal svěřit se svým, téměř neuvěřitelným, příběhem skutečně až po mnoha letech. V knize „Most špionů aneb má cesta z pekla ke svobodě“ , jejíž „horkou“ kapitolu o zmíněných událostech si můžete přečíst zde.

Číst více

Most špionů v Knihovně Václava Havla

Most špionů v Knihovně Václava Havla
akce a aktuality

Kniha „Most špionů aneb má cesta z pekla ke svobodě“ bezesporu splňuje požadavky žánru literatury faktu a zároveň knižního thrilleru. Jak jsme se přesvědčili během besedy v Knihovně Václava Havla, kde jsme knihu 6. 11. pokřtili, životopisný příběh někdejšího agenta a později komunisty pronásledovaného a mučeného politického vězně přeplněný sál zaujal.

Číst více

Zákulisní střípky z přípravy zaklínačské encyklopedie

Zákulisní střípky z přípravy zaklínačské encyklopedie

Na pultech knihkupectví se v těchto dnech objevila skutečná lahůdka pro všechny fanoušky nejslavnější fantasy ságy všech dob Zaklínač – encyklopedie. Nádherně ilustrovaná publikace provází po jednotlivých královstvích Kontinentu a představuje hlavní postavy a tvory tohoto bájného světa. Jelikož obrázkové knihy nevycházejí v Knize Zlín tak často, rozhodli jsme se s vámi podělit o pár zajímavostí z procesu přípravy českého vydání.

Číst více

Připomínáme si první dva díly série s Madison Harperovou

Připomínáme si první dva díly série s Madison Harperovou

Již brzy u nás vyjde Příchuť zla, třetí díl krimisérie z pera britské spisovatelky Wendy Dranfield. Anglický originál byl v roce 2022 nominován na cenu za nejlepší thriller, kterou uděluje organizace International Thriller Writers, a dostal se mezi finalisty kategorie „nejlepší původní e-book“. Přichuť zla navazuje na Pád do tmy a Volání o pomoc, kterým se v tomto článku podíváme na zoubek.

Číst více

Na co se můžete těšit do konce roku

Na co se můžete těšit do konce roku
ediční plán

Na podzim jsme pro vás připravili spoustu inspirativního a napínavého čtení – nechybí nová kniha od cestovatele Ladislava Zibury, další titul z cyklu nezapomenutelných Příběhů Paměti národa nebo životopisné vyprávění Jaroslava Javorského. Kromě toho vás neminou nové detektivky od našich zavedených autorů, které jsou pro podzimní večery jako stvořené. Přejeme vám z redakce příjemnou četbu.

Číst více

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.