Edice Paměť národa

Edice Paměť národa
redakční seriály

Společnost Post Bellum ve sbírce Paměť národa dokumentuje osudy, na které se zapomnělo či zapomenout mělo, a vypráví je dál. V nakladatelství Kniha Zlín vycházejí příběhy z této unikátní sbírky ve speciální edici Paměť národa. Právě v těchto dnech vzpomínáme na neblahé výročí heydrichiády. (Připomeňme si, že atentát na Reinharda Heydricha provedli Jan Kubiš a Jozef Gabčík 27. 5. 1942, zastupující říšský protektor Heydrich podlehl způsobeným zraněním 4. 6. a poté nastal v protektorátu Čechy a Morava nebývalý teror.) Přečtěte si část kapitoly z knihy „Nezapomeňte“ – vzpomínky ženy, která se setkala osobně s parašutistou, zrádcem Čurdou a také kapitolu z knihy „Rok v Paměti národa“, osobní svědectví muže, jenž byl přímo u atentátu na Heydricha.

Číst více

Z policisty spisovatelem

Z policisty spisovatelem
čítanka

Pokud byste se čtenářů v Norsku zeptali na pět nejvýznamnějších norských autorů detektivek, jen v málokterém seznamu by chyběl Jørn Lier Horst, bývalý policejní vyšetřovatel, z něhož se stal spisovatel na plný úvazek. Nejen o jeho nové knize Otázka viny se dočtete v našem dnešním blogu.

Číst více

Jak to chodí v nakladatelství: otázky a odpovědi

Jak to chodí v nakladatelství: otázky a odpovědi

Před časem jsme se na našem facebookovém profilu ptali čtenářů, co je zajímá ohledně fungování nakladatelství a redakčních prací při přípravě knihy. Co všechno předchází tomu, než se kniha dostane na pulty knihkupectví a do vašich knihovniček? Připravili jsme pro vás odpovědi na vaše dotazy. A pokud vás tato rubrika bude bavit, rádi zodpovíme další vaše otázky.

Číst více

Válka je pro mě metaforou nelásky

Válka je pro mě metaforou nelásky
rozhovory

Při příležitosti vydání románu Průsvitné srdce z pera finské spisovatelky a scenáristky Katji Kallio přinášíme exkluzivní rozhovor, který pro nás s autorkou pořídila překladatelka románu Martina Šímová.

Číst více

K neviditelným kořenům minulosti

K neviditelným kořenům minulosti
rozhovory

Románová kronika Hynka Čapky Neviditelné kořeny vyšla teprve na začátku března, ale už teď ji provází množství nadšených čtenářských recenzí. 28. března proběhl křest knihy, a to nikde jinde než ve Zlíně, kde se část jejího děje odehrává. Kmotrem knihy se stal Alois Langer, předseda Klubu absolventů Baťovy školy práce. Mimo několika fotek z křtu najdete v dnešním blogu i krátký rozhovor s autorem.

Číst více

Co (možná) nevíte o válce růží

Co (možná) nevíte o válce růží
redakční seriály

Spojení „válka růží“ (1455–1487) slyšel minimálně párkrát v životě jistě každý, nejčastěji zřejmě v hodinách dějepisu, kde se většinou odbývá krátkou poznámkou o tom, že šlo o krvavou občanskou válku v Anglii mezi rody Lancasterů a Yorků, která vyústila v nástup tudorovské dynastie na anglický trůn.

Číst více

Audioknihy pro jaro a léto 2023

Audioknihy pro jaro a léto 2023
ediční plán

Pro naše posluchače jsme připravili hned tři audio novinky starších titulů populárního norského autora detektivních příběhů Jørna Liera Horsta s vyšetřovatelem Williamem Wistingem v hlavní roli – Katharinina šifra, Zadní pokoj a Zlovůle. Audio zpracování se dočkaly vzápětí po vydání knižním též další strhující detektivky – Vlk Samuela Bjørka z oblíbené řady Holger Munch a Mia Krügerová a Temná hra – první titul z nové detektivní série Brita Andy Maslena. A vůbec poprvé vychází v české audioverzi též kniha celosvětově uznávaného kanadského vědce českého původu Vaclava Smila, tentokrát bestsellerový titul Čísla nelžou.

Číst více

Chystáme pro vás na jaro a léto 2023

Chystáme pro vás na jaro a léto 2023
ediční plán

Jaro a léto v Knize Zlín se ponese v duchu novinek našich kmenových autorů, jako je Jo Nesbø nebo Simon Mawer, a pokračování oblíbených sérií – „dokonalé“ Helen Fieldsové, „temné“ Andyho Maslena, „wistingovské“ Jørna Liera Horsta nebo třeba „kavárenské“ z pera Tošikazu Kawagučiho. Z nových jmen uvedeme finskou spisovatelku Katju Kallio a její historický román Průsvitné srdce o zakázané lásce během druhé světové války.

Číst více

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.