Pokřtili jsme Knihu, kterou posypal hvězdný prach

Pokřtili jsme Knihu, kterou posypal hvězdný prach
akce a aktuality

Třináctého září jsme společně pokřtili Knihu, kterou posypal hvězdný prach od Nory Eckhardtové. Po stopách nafukovacích balonků jsme doputovali do bistra Artyčok v pražské Stromovce, kde se nejprve ujal slova kmotr knihy, režisér a herec Jiří Havelka. Následně herec Václav Jiráček přečetl ukázku z knihy a příjemný program jsme zakončili hudebním vstupem Petra Putny. Děkujeme vše, kteří na křest dorazili!

Číst více

Letní čítanka: Průsvitné srdce

Letní čítanka: Průsvitné srdce

Pomyslnou tečku za naší letní čítankou tvoří historický román z období druhé světové války nazvaný Průsvitné srdce. Autorka knihy, oceňovaná finská spisovatelka a scenáristka Katja Kallio, vypráví příběh zakázané lásky mezi svobodomyslnou Finkou a sovětským válečným zajatcem.

Číst více

Letní čítanka: Vůle žít

Letní čítanka: Vůle žít
čítanka

V dnešním díle našeho prázdninového seriálu vám přinášíme tip na knihu, která je zároveň i novinkou, protože vyšla 21. srpna. Jedná se o Vůli žít, druhý díl detektivní série od britské autorky Rachel Amphlett. Detektiv seržantka Kay Hunterová a její tým se potýkají s novým případem a čas rozhodně hraje proti nim. Kay se navíc snaží zjistit, kdo na ni nastražil past při vyšetřování jiného případu a málem tak zničil (nejen) její kariéru.

Číst více

Letní čítanka: U kanónu stál

Letní čítanka: U kanónu stál

Nakladatelství KNIHA ZLÍN dlouhodobě nereflektuje ve svém edičním plánu jen nejlepší thrillery ze současné světové literatury, jako jsou například knihy Jo Nesbø, ale mapuje též v edici HOT HISTORY skutečné příběhy se souvztažností k „hot realitě“ které literárně zpracovali zajímaví současní autoři. Mezi ně určitě patří i Jaromír Štětina, který 14 let pracoval jako válečný zpravodaj a dalších 15 let se zabýval válkami jako politik.

Číst více

Letní čítanka: Odcizení

Letní čítanka: Odcizení
čítanka

Švédská autorka se sámskými kořeny Ann-Helén Laestadius se v románu odehrávajícím se v Laponsku inspirovala skutečnými událostmi a poměry, které na dalekém severu panují. Odcizení se okamžitě stalo velkým hitem jak mezi kritiky – bylo vyhlášeno Nejlepší švédskou knihou roku 2021 –, tak mezi čtenáři, a navíc se na motivy knihy točí celovečerní film.

Číst více

Letní čítanka: Neviditelné kořeny

Letní čítanka: Neviditelné kořeny
čítanka

V dalším díle našeho prázdninového seriálu máme ukázku pro všechny milovníky mnohovrstevnatých příběhů, jejichž děj se odvíjí na pozadí významných historických událostí. Spisovatel Hynek Čapka ve svém románu Neviditelné kořeny sleduje osudy Anežky a Tomáše odehrávající se v kulisách prvorepublikového Zlína a Luhačovic, ale také vysokoškolského studenta Pavla, jemuž sametová revoluce přinese zásadní změnu v osobním životě. Kniha nabízí také pohled do zákulisí chodu Baťových závodů a života jeho zaměstnanců. Jedná se přesně o ten druh čtení, při kterém si oblíbíte hlavní hrdiny, prožijete s nimi celou škálu emocí, a ještě se dozvíte něco zajímavého z naší minulosti.

Číst více

Pár slov o autorech: Sharon J. Bolton a J. D. Barker

Pár slov o autorech: Sharon J. Bolton a J. D. Barker
redakční seriály

Dvojice autorů, se kterou vás seznámíme v tomto příspěvku, se řadí mezi naše stálice. Jejich dechberoucí příběhy se u českých čtenářů od počátku těší velké oblibě. Ať už preferujete thrillery, v nichž se to hemží psychopatickými vrahy, thrillery, které se odehrávají v neobvyklých končinách, nebo thrillery psychologické, Sharon J. Bolton a J. D. Barker mají co nabídnout.

Číst více

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.