Kniha Zlín

Na co se u nás můžete těšit

Na co se u nás můžete těšit

Připravili jsme pro vás přehled novinek, které chystáme k vydání během prvního čtvrtletí letošního roku. Nabídka je rozmanitá, a tak s celou redakcí doufáme, že si mezi nimi najdete „to své“.

Číst více

Příhody doktora Proktora jsou kompletní

Příhody doktora Proktora jsou kompletní

Celosvětově oblíbený autor detektivek Jo Nesbø má na kontě nejen knihy pro dospělé, ale i pro malé čtenáře. Za poslední dva roky jsme vydali všech pět dílů o dobrodružství svérázného vynálezce doktora Proktora a jeho dvou věrných přátel a pomocníků Bulíka a Lízy.

Číst více

Hot history

Hot history

Nová edice HOT HISTORY přináší tituly, které reflektují témata moderní historie v dějinných i současných souvislostech. Tyto knihy nejsou určeny jen pro zájemce o dějiny a dějepis, ale pro všechny moderní čtenáře, kteří vnímají, že historie bývá většinou tak žhavá, že hranice mezi dějinami a současností často vůbec neexistuje. A začali jsme skutečně zostra – od letošního května vyšly již čtyři svazky a právě připravujeme pátý…

Číst více

Brána nenávratna

Brána nenávratna

Příběh obálky a celé knihy „Před branou nenávratna“ začal u nádraží Praha-Bubny. Právě zde našeho grafika Honzu Kafku zaujal tehdy právě instalovaný neokázalý objekt sochaře Aleše Veselého „Brána nenávratna“.

Číst více

Maluj, co vidíš

Maluj, co vidíš
knižní tipy

Na podzim 2021 uplynulo právě osmdesát let od chvíle, kdy nacisté zahájili systematické deportace Židů z Čech a Moravy do vyhlazovacích koncentračních táborů.

Číst více

Teď má slovo Lolita

Teď má slovo Lolita
knižní tipy

Některé literární postavy jsou natolik známé, že o jejich existenci většina lidí ví, aniž by kdy četla příslušnou knihu. Jednou z nich je Dolores/Lolita, dvanáctiletá dívka, unesená a zneužívaná nevlastním otcem Humbertem Humbertem. Ačkoli román Vladimira Nabokova z roku 1955 nese jméno hlavní hrdinky, jediným vypravěčem celého příběhu je právě zvrhlý otčím. Lolita nemá vůbec žádný prostor k tomu, aby vyjádřila své myšlenky, pocity a touhy.

Číst více

Dvě milenky okupantů

Dvě milenky okupantů
knižní tipy

Dvě slavné francouzské ženy se za druhé světové války přátelily s nacisty. Ovšem každá po svém. Jedna, mulatka, která se narodila ve Spojených státech a francouzské občanství získala teprve později, využívala těchto styků k informování odboje. Druhá, rodilá Francouzka, s německými okupanty nejen kolaborovala, ale dokonce pro ně a proti Spojencům pracovala.

Číst více

Pod širým švédským nebem

Pod širým švédským nebem
knižní tipy

Nádherná švédská krajina láká každoročně mnoho dobrodruhů. S knihou Pod širým nebem, kterou napsal bývalý švédský atlet Markus Torgeby se můžete vydat do lesů i z domova – kniha totiž obsahuje celoformátové fotografie ze švédských lesů, které pořídila Markusova manželka Frida. V nelehké době na jaře 2020 se stala kniha ve Švédsku bestsellerem. Překladatelka Helena Stiessová pro nás sepsala krátkou zprávu vycházející z ohlasů švédského tisku a veřejnosti.

Číst více

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.