Tajné války tajných služeb – box

Světová špionáž 1900–2020

Karel Pacner

MI5, MI6, NKVD, Abwehr, KGB, Mosad, CIA, FBI, Stasi, GRU… od Lawrence z Arábie po Putinovy agenty

Neúnavný badatel a výjimečný autor literatury faktu Karel Pacner text rozsáhlého diptychu, ve kterém podává strhující obraz světové špionáže od počátku 20. století do dneška, do poslední chvíle aktualizoval. Především na základě nově zjištěných skutečností z tajných archivů. Autor přináší nová fakta a odkrývá nové souvislosti moderní historie, a zejména v posledních kapitolách varuje před narůstajícím nebezpečím pro demokratický svět především ze strany Putinova Ruska a jeho dezinformačních kampaní. NENÁPADNÝ HOLIČ ŠÉFEM SÍTĚ POUZDRO PLUKOVNÍKA REDLA VYCHYTRALÝ LAWRENCE Z ARÁBIE DEPEŠE NĚMECKÉHO MINISTRA VYZRAZENA BOLŠEVICKÝ PŘEVRAT ZA CÍSAŘOVY MARKY GENTLEMANI ČTOU CIZÍ DOPISY „NEJVYŠŠÍM UMĚNÍM VRAŽDY JE SEBEVRAŽDA“ NEOTŘELÉ OPERACE NKVD NĚMCI NA HAVAJI KONEC ABWEHRU ZA OCEÁNEM ROOSEVELT POSTRAŠIL AMERIČANY STALIN: „BERIJO, UZAVŘEME S HITLEREM MÍR“ VÝBOR DVOJITÉHO KŘÍŽE PLAYBOY ŠÍLENĚ ODVÁŽNÝM DUBLÉREM VELKÁ HRA RUDÉ KAPELY ULTRA USPÍŠILA KONEC VÁLKY OSM DLOUHÝCH LET RAMSEYE DVA MĚSÍCE V KÁHIŘE VYZVĚDAČI NA MANHATTANU SMRTÍCÍ RÁDIOVÁ PROTIHRA NORDPOL VĚČNÉ TAJEMSTVÍ RUSKÉ TROJKY NEJDŮLEŽITĚJŠÍ AGENT V NĚMECKU OPERACE CROSSBOW PROTI RAKETÁM ZLIKVIDUJTE HITLERA! KONEC URANOVÉHO KLUBU MUŽ, KTERÝ NIKDY NEEXISTOVAL CAMBRIDŽSKÁ VELKÁ PĚTKA UKRADENÁ BOMBA DALEKÝ SKOK PROTI VELKÉ TROJCE? KAM ZMIZEL VŮDCE? VENONA KLÍČEM K MINULOSTI INTELEKTUÁL A GENTLEMAN ABEL JEDINÝ NÁSTUPCE VELKÉ PĚTKY POOTEVŘENÉ NEBE ÚNOS MASOVÉHO VRAHA ZABRÁNIL PEŇKOVSKIJ SVĚTOVÉ VÁLCE? CHYBĚL KRTEK V KREMLU SPÍCÍ BDÍCÍ PARTYZÁNSKÉ ARMÁDY NAŠI LIDÉ V DAMAŠKU I V KÁHIŘE PROMĚNA ROZVĚDČÍKA FELIXE SOVĚTSKÁ OKUPACE ODVRÁCENA NEJDRAŽŠÍ VYZVĚDAČ KGB PŘEDPOVĚZENÝ PUČ NEJHLUBŠÍ PRŮNIKY STASI SUPERTAJNÉ AGENTY ZRADIL VELITEL S TAJNÝMI SPISY DO MOSKVY MOKRYJE DĚLA POKRAČUJÍ ZPRAVODAJSKÝ TAH STOLETÍ VYSOCE KVALIFIKOVANÍ VYZVĚDAČI Závěr: ŠPIONÁŽNÍ HRY NEVYCHLADLY PŘEHLED HLAVNÍCH ZPRAVODAJSKÝCH SLUŽEB
Číst více
Jiné dostupné formáty:
1 299,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 968
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 31.10.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 1,179 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076623804
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná, šitá nitmi

autor knihy

Karel Pacner Karel Pacner

Karel Pacner


Po absolvování VŠE nastoupil Karel Pacner v roce 1959 do redakce Mladé fronty, kde pracoval až do odchodu do důchodu. Věnoval se popularizaci vědy, zvláště kosmonautiky – v létě 1969 byl jedním ze dvou Čechů, kteří byli osobně přítomni u vypuštění Apolla 11 k Měsíci na mysu Canaveral. Od roku 1990 se rovněž věnuje moderním dějinám a historii špionáže. Napsal 60 knih literatury faktu, například Hledáme kosmické civilizace, Osudové okamžiky Československa, Osudové okamžiky XX. století, Doteky dějin, Géniové XX. století, Velmistři špionáže, Tajný závod o Měsíc, Českoslovenští vyzvědači a další. Dostal několik cen za popularizaci vědy i za knižní tvorbu. Knižní rozhovor s Karlem Pacnerem Psaní jako posedlost vyšel necelý měsíc před autorovou smrtí v roce 2021.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.