U kanónu stál

Apokryfy z našich bitevních polí

Jaromír Štětina, Pavlína Hájková

Člověk je dějinami vláčen, často i proti své vůli

Autor, který 14 let pracoval jako válečný zpravodaj a dalších 15 let se zabýval válkami jako politik, ve své knize apokryfních povídek s pomyslným podtitulem „o pradávní české nejednotě“ čtenáře provádí českými bitevními poli od vyvraždění Slavníkovců, přes bitvu u Sudoměře, na Bílé hoře a u Hradce Králové až po osmašedesátý. O dob praotce Čecha nezažila naše země tak dlouhou dobu míru jako za posledních 50 let. Jak dlouho ještě tato doba potrvá? Kniha je uvedena obsáhlým rozhovorem s Jaromírem Štětinou s příznačným názvem „Člověk je dějinami vláčen, často i proti své vůli“ a je až mrazivě aktuální.

Obsah:

Píseň strašlivá o kanonýru Jabůrkovi

Muzeum

Schlacht am Weissen Berg

Stěp da stěp krugom

Žižkův brácha

Bitva u Slavkova aneb Šest dcer generála Kutuzova

Vyvraždění Slavníkovců

Číst více
299,00 Kč doporučená cena
V prodeji

Letní čítanka: U kanónu stál

Letní čítanka: U kanónu stál

Nakladatelství KNIHA ZLÍN dlouhodobě nereflektuje ve svém edičním plánu jen nejlepší thrillery ze současné světové literatury, jako jsou například knihy Jo Nesbø, ale mapuje též v edici HOT HISTORY skutečné příběhy se souvztažností k „hot realitě“ které literárně zpracovali zajímaví současní autoři. Mezi ně určitě patří i Jaromír Štětina, který 14 let pracoval jako válečný zpravodaj a dalších 15 let se zabýval válkami jako politik.

Číst více

Jaromír Štětina u kanónu stál…

Jaromír Štětina u kanónu stál…
rozhovory

Publicista a spisovatel Jaromír Štětina pracoval 14 let jako válečný zpravodaj a dalších 15 let se zabýval válkami jako politik. Ve své nejnovější knize apokryfních povídek s pomyslným podtitulem „o pradávní české nejednotě“ čtenáře provádí českými bitevními poli od vyvraždění Slavníkovců, přes bitvu u Sudoměře, na Bílé hoře a u Hradce Králové až po osmašedesátý. Od dob praotce Čecha nezažila naše země tak dlouhou dobu míru jako za posledních téměř 80 let. Jak dlouho ještě tato doba potrvá? Až mrazivě aktuální kniha, doplněná ilustracemi Myokard, je uvedena obsáhlým rozhovorem s Jaromírem Štětinou s příznačným názvem „Člověk je dějinami vláčen, často i proti své vůli“. Část rozhovoru přinášíme zde:

Číst více
Podobné

detailní informace

Počet stran 216
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.07.2022
Formát 115x185 mm
Hmotnost 0,302 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Dana Lédlová
EAN 9788076623293
Věk od 15
Edice Hot History
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.