V hlavní roli srdce

Povídky a deník kardiologa

Petr Neužil

Strhující deník a povídky věhlasného kardiologa

Srdce je zásadním orgánem našeho těla i věčným motivem lidské kultury. Kdo jiný by mu měl rozumět lépe než slavný kardiolog Petr Neužil? Ve svých povídkách a deníku dává nahlédnout do vývoje české kardiologie, vypráví o léčbě známých osobností a přemítá o proměnách moderní společnosti. Vydejte se do zákulisí srdce představujícího univerzální symbol lidského života! Dozvíte se řadu překvapivých věcí, které vám zaručeně rozproudí krev v žilách.

Číst více
449,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 392
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 31.10.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,634 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Tomáš Bím
EAN 9788076624382
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

kritiky.cz - V hlavní roli srdce


...Autor nám ukazuje pohled na dnešní medicínu a realizované výkony. Co se jemu zdá jako automatika a rutina, z toho běžnému smrtelníkovi zůstává rozum stát a je neskutečné, kam se kardiologie posunula. Jaké problémy a jakými metodami dokáže současná medicína řešit, je ohromující. Petr Neužil neopomněl ve své knize poukázat na tradiční řevnivost mezi kardiology a kardiochirurgy....

autor knihy

Petr Neužil Petr Neužil

Petr Neužil


Prof. MUDr. Petr Neužil, CSc., FESC (1962) celý život zasvětil klinické práci a výzkumu v oboru kardiologie. V roce 2007 založil první robotizační katetrizační oddělení v ČR a také experimentální laboratoř pro srdeční elektrofyziologii. Podílí se na řadě výzkumných projektů a je členem mnoha mezinárodních organizací, je předsedou Asociace pro srdeční rytmus při České Kardiologické společnosti a také Robotic Navigation Catherisation při American Heart Rhythm Society. V roce 2009 byl pověřen vedením kardiologického oddělení Nemocnice na Homolce. Podílí se na organizaci lokálních i mezinárodních odborných akcích věnovaných srdeční elektrofyziologii a aktivně publikuje v mezinárodních časopisech. Jeho poutavý a často až neuvěřitelně strhující životní příběh doplněný ryze literárními texty – povídkami s překvapivým nábojem vyšel v jeho úspěšné prvotině V zákulisí srdce (2020).

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.