Světlušky a jiné povídky


Hannah Vincentová

Povídková sbírka o obyčejných životech neobyčejných žen

Žena na prahu dospělosti se snaží vyjádřit hrůzu a násilí, které vnímá kolem sebe. Mladá matka se chce postarat o své dítě, ale nedokáže se odpoutat od jeho tyranského otce. Lékařka po úspěšné praxi odchází do důchodu. Postarší sestry se musejí vyrovnat se smrtí své matky. Hannah Vincentová ve svých povídkách líčí osudy žen, které se vyrovnávají s požadavky společnosti, mužů, svých bližních i vlastního těla. Která z nich nakonec získá titul Ženy roku?

Hannah Vincentová vystudovala drama a anglickou literaturu na Východoanglické univerzitě a poté tvůrčí psaní na Kingstonské univerzitě. Získala doktorát z tvůrčího a kritického psaní a univerzitní výuce tvůrčího psaní se věnuje i nyní. Žije v Brightonu. Kromě povídek napsala i dva romány (Alarm Girl, 2014; The Weaning, 2018) a několik divadelních her včetně adaptace Kafkovy povídky Doupě. Pořídila také nový překlad Čechovových Tří sester.

„V každé povídce vás [autorka] vtáhne do úplně nového světa plného překvapení a komplexních postav… Jedna z nejlepších povídkových sbírek, jaké jsem kdy četla.“ Instagram femi.books

Z angličtiny přeložil kolektiv studentů a studentek Ústavu translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Číst více
299,00 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 168
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.02.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,284 kg
Jazyk čeština
Původní název She-Clown and Other Stories
Původní jazyk angličtina
EAN 9788076622715
Věk od 14
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.