Měli jsme štěstí | Albatros media

Měli jsme štěstí


Georgia Hunterová

i Připravujeme

Vždy existuje naděje. Historický román podle skutečného příběhu.

Když bylo Georgie Hunterové patnáct let, dozvěděla se, že její předkové patří k těm, kdo přežili holocaust. Román Měli jsme štěstí vznikl na základě její snahy odhalit šokující rodinnou historii.

Píše se rok 1939 a členové rodiny Kurcových se snaží vést normální život. Stíny války však zahalují i jejich město, a tak jsou nuceni rozprchnout se do různých koutů světa. Dramatický útěk ze země, pracovní lágry i každodenní skrývání židovské identity – to vše Kurcovy čeká. I v beznadějných situacích však existuje něco silnějšího než nacistický teror: nezdolná vůle přežít a znovu se setkat s milovanou rodinou, až všechny tyto hrůzy skončí.

„Ohromující sága naděje, štěstí, zkázy a – co je nejpozoruhodnější – lásky, která je tím úžasnější, že je jejím jádrem skutečný příběh.“ David R. Gillham

„Převádět historii na beletrii může být složité, zejména při použití skutečných jmen a podrobností. Hunterová tuto výzvu zvládla bravurně.“ The Jewish Voice

„Láska tváří v tvář globální nepřízni osudu? Lépe načasovat už to ani nešlo.“ Glamour

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
Vychází 25.01.2021
Podobné

detailní informace

Počet stran 472
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.01.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,616 kg
Jazyk čeština
Původní název We Were the Lucky Ones
Překladatel Pavel Kaas
EAN 9788076621015
Věk od 18
Edice Fleet
Typ Kniha

autor knihy

Georgia Hunterová Georgia Hunterová

Georgia Hunterová


Když bylo Georgie Hunterové patnáct let, dozvěděla se, že její předkové patří k těm, kdo přežili holocaust. Román Měli jsme štěstí vznikl na základě její snahy odhalit šokující rodinnou historii. Spisovatelčiny webové stránky www.georgiahunterauthor.com nabízejí pohled do zákulisí náročného pátrání, které tento projekt provázelo. Autorka žije s manželem a dvěma syny ve státě Connecticut.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.