Jak jsem potkal český film

30 + 1 zastavení

Pavel Taussig

I filmy mají své osudy!

Víte, že chybělo jen málo a film Pyšná princezna královnou – pokračování kultovní pohádky po 20 letech – byl skutečně natočen? Jakou roli hrála anglická vlajka ve Slavnostech sněženek? Proč mluvil Marián Labuda před Václavem Klausem záměrně maďarsky? Renomovaný filmový historik zve čtenáře na pouť, která je jako milníky značena vyprávěním osobností, které tvoří pomyslný Slavín našeho filmu. Za své mluví jména jako František Vláčil, Elmar Klos, Jiří Menzel, Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, Jana Plodková, Bolek Polívka, Dušan Klein, Julius Satinský, Kryštof Hádek a další. Pavel Taussig se již půlstoletí setkává s těmi, kdož se tvorbě českých filmů upsali, a nyní, v roce, kdy slaví nejen český a československý film, ale i autor této knihy jubileum, se přišel podělit o tato setkání v rozhovorech, které vedl s filmovými tvůrci během posledních čtyřiceti let: Elmar Klos - Černobílý sen, částečně barevný František Vláčil - Nejsem pro umělé tragédie Jiří Krejčík - Všestranný tvůrce Ladislav Helge - Návrat z velké samoty Bořivoj Zeman - Divákům pro zábavu Josef Mach - Pokoušet se o humor Oldřich Lipský - Režisér, který klapal Zdeněk Podskalský - Režisér z věže Jiří Menzel - Šťastné setkání s Bohumilem Hrabalem Dušan Klein - Jak film k básníkovi přišel Vlastimil Venclik - Vítaný host Karel Smyczek - V dobré čtvrti českého filmu Eva Kantůrková a Zdenek Sirový - Mýtus o české zemi Jiří Brdečka - Poslední vyznání Jan Otčenášek - Mezi prózou a filmem Jiří Marek - Chlapec okouzlený filmem Vladimír Körner - Zjevení a proroctví Vladimír Novotný -Kouzelník s kamerou Stanislav Milota - I kameraman musí mít etiku Jan Zázvorka - Jak se staví film Jiří Sternwald - Kdybych nebyl muzikantem… Jaroslava Adamová - O filmové slávě nesnila Miroslav Horníček - Filmová přání a stížnosti Svatopluk Beneš - Elegán českého filmu Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák Milan Lasica a Július Satinský - Ve společném soužití Marián Labuda - Žádný pojašený bavič Oldřich Navrátil - Nejraději bych nedělal nic Bolek Polívka - Jeho Veličenstvo šašek Jana Plodková - Hledání pohádkového Řáholce Kryštof Hádek - Stále milý kluk
Číst více
299,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Žánr film
Počet stran 280
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 16.09.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,504 kg
Jazyk čeština
EAN 9788074738746
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Pavel Taussig Pavel Taussig

Pavel Taussig


Filmový historik, publicista, scenárista, spisovatel a autor námětu oscarového filmu Kolja Pavel Taussig pochází ze Zábřehu na Moravě. Po maturitě absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a po roce 1989 na této instituci přednášel. Podílel se na tvorbě mnoha pořadů České televize, například Úsměvy českého filmu, Příběhy slavných či Pod křídly Svatováclavské orlice. Své články o české kinematografii a jejích osobnostech publikuje v denním, kulturně společenském i odborném tisku. Je autorem více než desítky knih.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.