Sen letící želvy


Nora Eckhardtová

Debutový román české autorky o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Prahu děsí Prsteníčkový vrah, který si vybírá oběti mezi mladými ženami vždy podle stejného vzorce. Na pozadí děsivých zpráv o vraždách žije svůj běžný život Viktor, dramaturg kina Obzor, pro něhož jsou filmy posedlostí. Viktor má sklony k melancholii a nespavosti, zanedbává svou krásnou ženu Elenu a sní o tom, že jednoho dne natočí vlastní skvělý film.

Elena, věčně optimistická učitelka jógy, má svého muže ráda, ale na jedné premiéře potká někoho, kdo ji zcela okouzlí. Do tajemné atmosféry příběhu vstupuje Oskar, kuchař, který ve volném čase venčí cizím lidem psy a má s nimi zjevně své záměry. Zatímco Viktor žije kinem a filmy, Elena se mu vzdaluje, aniž by si toho ve své zaslepenosti a posedlosti všiml. Pan Z. zatím ve své podzemní skrýši provádí věci, které se nesmí dostat na povrch, počet nevysvětlitelných vražd narůstá a vztahy se komplikují. Viktorovi se přestává dařit v práci a někomu hrozí násilná smrt. V magické atmosféře plné snů, nadějí ale také osobních selhání, podvodů a provinění se rodí drama, které změní životy všech. Neotřelá kniha o tom, jak je důležité umět odlišit (Schrödingerovu) kočku od psa, červenou od zelené a život od filmu. A také román o lásce a o tom, jaké to je, když o ni člověk přijde.

Číst více
299,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 304
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 09.04.2018
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,418 kg
Jazyk čeština
EAN 9788074736483
Věk od 15
Edice WALT
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

autor knihy

Nora Eckhardtová Nora Eckhardtová

Nora Eckhardtová


Nora Eckhardtová se narodila a žije v Praze. Na Vysoké škole ekonomické vystudovala statistiku a filozofii, odjakživa ji ale přitahovalo umění různých forem, především film, literatura a laicky se věnovala malbě. Po mnoho let působila v propagaci pražských artových kin Světozor, Aero a Bio Oko. Je autorkou románů Sen letící želvy a Kniha, kterou posypal hvězdný prach. Do své třetí  knihy Druhá strana řeky promítla svou fascinaci řekou, na jejímž břehu většinu života bydlela. Od roku 2023 kromě psaní také navrhuje a vyrábí šperky z drahých kovů pod vlastní značkou Šperky Noir. Má dvě děti a dva kocoury.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.