Nezapomeňte

příběhy Paměti národa

Irena Tatíčková, Post Bellum

Totalitní režimy generují lidské krysy, ale pomáhají také vyrůst hrdinům

Společnost Post Bellum ve sbírce Paměť národa dokumentuje osudy, na které se zapomnělo či zapomenout mělo, a vypráví je dál. Kniha Nezapomeňte vycházející z této unikátní sbírky nabízí např. do dobového kontextu zasazený životní příběh rytíře českého disentu Luboše Dobrovského, státníka, vlastence a Evropana Karla Schwarzenberga, s kultovní Jazzovou sekcí neodmyslitelně spojeného Čestmíra Huňáta, ale i dalších, méně známých hrdinů.

Rodina Jaroslavy Hákové se nebála ani po heydrichiádě ukrývat parašutisty vyslané z Anglie, paní Háková se osobně setkala i s pověstným zrádcem Karlem Čurdou a její svědectví dokumentuje fakta o výsadcích československých parašutistů z Anglie v době Protektorátu. Doslova fascinující je životní příběh Vojtěcha Klečky, agenta-chodce, politického vězně antikomunisty, jehož bratr byl odhaleným komunistickým agentem. Životní pouť nenápadné hrdinky Hedviky Salomon Smržové v sobě snoubí zkušenost příslušníků a potomků národností menšiny a též vypovídá o krutosti potlačování církví a církevních společenství v neúprosných padesátých letech. Milan Paumer „ten třetí od Mašínů“ svou autentickou výpovědí dokresluje snad nejznámější příběh studené války za železnou oponou. Poznejte dějiny skrze příběhy!

Číst více
349,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 280
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 12.09.2022
Formát 120x185 mm
Hmotnost 0,35 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076623811
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Irena Tatíčková Irena Tatíčková

Irena Tatíčková


Vystudovala pedagogickou fakultu UK a po krátkém působení na univerzitě, kde se zabývala syntaxí a stylistikou, se začala plně věnovat redigování a editování populárně-naučných knih a multimediálních programů, až si v roce 2009 splnila přání a zakotvila naplno u knih jako redaktorka nakladatelského domu Albatros Media. Věnuje se především literatuře faktu a jako dlouholetá členka klubu Paměti národa připravuje s nadšením knihy vycházející ze sbírky Post Bellum – Paměť národa. Je autorkou a spoluautorkou knih Nezapomeňme, Galerie géniů, Rok v paměti národa, Rok do kapsy, Jedu Edu, Jak přelstít školu, Řehole aj. a též se podílela na několika knihách z oblíbené edice Můj rok.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.