Příběhy hrdinů 20. století

Paměť národa

POST BELLUM, o.p.s.

Poznejte dějiny prostřednictvím autentických svědectví těch, kteří je zažili na vlastní kůži!

Poznejte dějiny prostřednictvím autentických svědectví těch, kteří je zažili na vlastní kůži!

Knižní sbírka fascinujících případů obětí totalitní zvůle v Československu přináší pestrou mozaiku mapující všechno, co obyvatelé této země ve 20. století prožili: války, nacistickou a sovětskou okupaci, komunistické lágry, monstrprocesy, ale také vzepjetí proti totalitě. Pohnuté osudy, v kterých se zrcadlí jednotlivé éry našich dějin, jsou mnohdy napínavější než smyšlené thrillery. Zvláště jímavé jsou příběhy těch, kdo byli pronásledování jak totalitní mocí nacistickou, tak komunistickou… Jak řekla jedna z pamětnic:„Čím je člověk víc pod tlakem, tím se chová líp.“ Platí to pro vojáky z čs. posádky, jež se postavila v roce 1939 jako jediná Němcům, stejně jako pro prostého občana, který než by se upsal StB, raději volil život v šikaně.

Číst více
449,00 Kč doporučená cena
V prodeji

další tituly z řady "Příběhy hrdinů 20. století"

detailní informace

Počet stran 440
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.03.2021
Formát 120x185 mm
Hmotnost 0,534 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
EAN 9788076621305
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

blesk.cz - Jak prožívali Češi 20. století, Etienne Blaha


„…Strádání, nespravedlnost a mnohdy i smrt spojuje příběhy pamětníků, které Adam Drda a Mikuláš Kroupa se svými kolegy posbírali do knihy Příběhy hrdinů 20. století. Pokud toužíte pochopit, z čeho naše současnost vychází, neváhejte a začtěte se..."

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.