Christophe Tison


Christophe Tison je francouzský novinář a spisovatel. V dětství se stal obětí zneužívání ze strany rodinného přítele, což popsal v knize Il m´aimait (Miloval mne), která se po svém vydání v roce 2004 stala bestsellerem. Kladného přijetí se dočkaly i jeho další tituly, z nichž řada nese autobiografické prvky. Deník L. z roku 2019 je jeho prvním románem přeloženým do češtiny.

Související akce a aktuality:

Teď má slovo Lolita

Teď má slovo Lolita
čítanka
Některé literární postavy jsou natolik známé, že o jejich existenci většina lidí ví, aniž by kdy četla příslušnou knihu. Jednou z nich je Dolores/Lolita, dvanáctiletá dívka, unesená a zneužívaná nevlastním otcem Humbertem Humbertem. Ačkoli román Vladimira Nabokova z roku 1955 nese jméno hlavní hrdinky, jediným vypravěčem celého příběhu je právě zvrhlý otčím. Lolita nemá vůbec žádný prostor k tomu, aby vyjádřila své myšlenky, pocity a touhy.

„Já jsem Lolita“

„Já jsem Lolita“
knižní novinky
Francouzský novinář a spisovatel Christophe Tison se stal v dětství obětí zneužívání ze strany rodinného přítele. Traumatické životní období ho inspirovalo k sepsání Deníku L., v němž se rozhodl dát slovo jedné z nejznámějších literárních postav – Lolitě.

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.