Most špionů v Knihovně Václava Havla

akce a aktuality

Kniha „Most špionů aneb má cesta z pekla ke svobodě“ bezesporu splňuje požadavky žánru literatury faktu a zároveň knižního thrilleru. Jak jsme se přesvědčili během besedy v Knihovně Václava Havla, kde jsme knihu 6. 11. pokřtili, životopisný příběh někdejšího agenta a později komunisty pronásledovaného a mučeného politického vězně přeplněný sál zaujal.

Kdyby byl strhující osud Jaroslava Javorského, autora a hlavního protagonisty knihy v jedné osobě, podkladem pro scénář filmového thrilleru, možná by působil dokonce přefabulovaně. O knize, o vězních svědomí a o praxi výměny vězněných během studené války jsme diskutovali s ředitelem Libiri Prohibiti Jiřím Gruntorádem a německým politikem českého původu Milanem Horáčkem. Večerem provázel publicista Adam Drda a do vášnivé diskuse se mj. pustil i známý aktivista John Bok. Celý záznam besedy můžete shlédnout zde.

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.