Důvěrnosti


Domenico Starnone

Jsme tím, za koho se považujeme, nebo tím, koho v nás vidí druzí?

„Být panem Hydem je snadné, stát se doktorem Jekyllem ne.“ K tomuto poznání dospěje Pietro Vella, středoškolský profesor a později celkem úspěšný literát, který je celý život vázán důvěrným poutem ke své bývalé studentce Terese, s níž v mládí prožil tři roky vášnivého a výbušného vztahu. Jejich pouto je založeno na kompromitující informaci, kterou si vzájemně svěřili. Vzniklá důvěrnost je jejich tmelem, ale i zbraní, kterou jeden druhého drží v šachu. Co tak strašného provedli? Je lepší lásku živit milosrdnou lží, nebo nelítostnou pravdou? Podobá se láska lávě z vybuchlé sopky, nebo spíš stojaté vodě v bezpečném přístavu? Zná nás lépe ten, s kým jsme prožili celý život, nebo ten, s kým nás pojí intenzivní pocit důvěrnosti? Jsme tím, za koho se považujeme, nebo tím, koho v nás vidí druzí?

To jsou jen některé z otázek, které klade Domenico Starnone ve svém posledním románu Důvěrnosti, jež je spolu s Tkaničkami, vydanými Knihou Zlín v roce 2019, součástí jeho přesvědčivé „Citové trilogie“. Čtenáři se opět můžou nechat vést sugestivním vyprávěním o složitém propletenci životů blízkých osob, které k sobě někdy mají nepředstavitelně daleko, a zejména o tom, že pokud se nedopustíme přestupku jen proto, že k tomu nemáme odvahu, neznamená to, že jsme dobří.

„Questo libro e stato tradotto grazie ad un contributo alla traduzione assegnato dal Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale Italiano“ / „Tato kniha vychází za finanční podpory italského Ministerstva zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce“

Číst více
269,00 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 144
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.11.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,277 kg
Jazyk čeština
Původní název Confidenza
Původní jazyk italština
Překladatel Alice Flemrová
EAN 9788076620803
Věk od 18
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

autor knihy

Domenico Starnone Domenico Starnone

Domenico Starnone


Domenico Starnone je italský spisovatel, scenárista a novinář. Je autorem třinácti románů, za titul Via Gemito (2000) získal italské prestižní literární ocenění Premio Strega. Na motivy jeho knih vzniklo několik filmů, mez jinými La scuola, Denti a Lacci. Jeho ženou je italská překladatelka Anita Raja.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.