Kosmonaut z Čech


Jaroslav Kalfař

Mladý Čech svým románem ohromil USA, teď s ním míří domů...

Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vyvolen jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na nebezpečnou misi k Venuši nevelká země uprostřed Evropy. Ale jak se Jakub noří do hlubin neprozkoumaného vesmíru, postupně ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou, kterou opustil na Zemi, a až příliš pozdě mu začne docházet, že její lásku obětoval své vlastní ambici.

Osamělý v nesmírnosti kosmu pohlíží Jakub na řadu věcí jinak než dřív, až se v raketě jako jeho nepravděpodobný společník objeví (snad jen imaginární) mimozemský pavouk. Zatímco spolu vedou filosofické debaty o povaze lásky, života a smrti, ale také lahodné chuti špeku, vytvoří se mezi nimi silné emocionální pouto. Bude to ale stačit, až se Jakub dostane do střetu s utajenými ruskými rivaly ve vesmírném závodu na cestě k Venuši? Podaří se mu vrátit zpátky na Zem, aby dostal druhou šanci a zkusil si znovu získat Lenčinu lásku?

Kosmonaut z Čech je hluboce originální kniha, plná lidské vřelosti a humoru. Čtivý a napínavý příběh skýtá řadu překvapení a zvratů. A kdo se spolu s ním vydá na cestu do hlubin kosmonautovy duše, možná se ani nebude chtít vracet.

Jaroslav Kalfař v patnácti letech emigroval do USA, nyní se díky knize, která patří mezi nejočekávanější události letošního roku, do Česka vrací.

Číst více
299,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 320
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.05.2017
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,445 kg
Jazyk čeština
Původní název Spaceman of Bohemia
Původní jazyk angličtina
Překladatel Veronika Volhejnová
EAN 9788025906705
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

video

Recenze

novinky.cz - Kalfař vyslal českého hrdinu do vesmíru, Lucie Zelinková


„…V několika zahraničních kritikách je Kalfař přirovnán k autorovi Marťana Andymu Weireovi. Oba užívají obdobné metafory, totiž cesty do vesmíru jakožto most k absolutní osamělosti. V tématu osamělosti a myšlenkových pochodech člověka, který jí prochází, lze spatřovat ústřední sdělení knihy…“

autor knihy

Jaroslav Kalfař Jaroslav Kalfař

Jaroslav Kalfař


Jaroslav Kalfař se narodil v Praze, ovšem v patnácti letech se odstěhoval za matkou do Ameriky, kde se podle vlastních slov musel naučit anglicky z kreslených seriálů a sitcomů. Vystudoval Newyorskou univerzitu, žije v Brooklynu. Jeho prvotinou je román Kosmonaut z Čech s hlavním hrdinou Jakubem Procházkou.

„Chtěl jsem, aby moje první kniha byla o mém národu a mé zemi,“ řekl Kalfař o svém románu v rozhovoru pro deník The Guardian.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.