Dovnitř | nakladatelství

Dovnitř


Helena Hrstková

Kdybyste teď zemřeli, hledal by vás někdo?

Igor je bez práce a bez vize. Po večerech vysedává v baru, kam chodí i jeho sousedka Zuza. Ta jedné noci zemře ve svém bytě a Igyho vratký život se začne ještě víc komplikovat. Z osudného večera, kdy se náhodně setkali, si pamatuje jen útržky. Nevyjasněné úmrtí spouští koloběh potlačených vzpomínek a traumat. Igora začíná pomalu znejišťovat vlastní strach. Kdo ve skutečnosti může za Zuzinu smrt a kdo je krásná dívka z tramvaje, kterou by Igor rád zachránil? A jak vlastně vypadá láska?

Koncentrovaná psychologická novela zaznamenává hraniční události a křehký svět lidských vztahů. Úsporný příběh citlivě, s hlubokým pochopením i s ironickým odstupem tajemné vypravěčky modeluje životní mezníky, které se ztrácejí v syrové každodennosti, již okupuje samota, ale i naděje na lásku a něhu.

Helena Hrstková (1989) vystudovala tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého a literaturu na Masarykově univerzitě. Je pracovnicí v sociálních službách a tatérkou. Žije v Praze.

Číst více
299,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.09.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,212 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Veronika Holúsková
EAN 9788076620278
Věk od 15
Edice WALT
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

art.ceskatelevize.cz - Recenze - Dovnitř


„Knižní debut Heleny Hrstkové zaujme neobvyklou vypravěčkou a příběhem temným jako bezměsíčná a bezhvězdná noc. Ačkoliv může čtenář v novele ze začátku trochu plavat, v četbě této svérázné prvotiny se vyplatí pokračovat...“

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.