Celý život


Robert Seethaler

Číst tuhle knihu je jako dýchat čerstvý horský vzduch: také uzdravuje.

Píše se rok 1902, když do vesnice v nepřístupném údolí alpských hor přivezou osiřelého chlapce. Čeká ho řada ústrků od hrubiánského strýce.

Drsné zacházení a nepřízeň osudu Andrease nepokřiví a on vyroste v čestného muže, který životu čelí s pokorou, ale zpříma. Zprvu se toulá údolím jako nádeník, až se konečně zdá, že mu svítá na lepší časy: najde svou životní lásku a novou práci u firmy, jež v údolí staví první lanovku. Štěstí je ale vrtkavé a nevyzpytatelné jako počasí vysoko v horách. Pád laviny všechny jeho naděje a plány zmaří a Andreas Egger musí znovu hledat vnitřní vyrovnanost.

Průzračný, strohý styl, ryzí city a starosvětsky zpomalený čas dodávají příběhu jeho života jímavé kouzlo. Číst tuhle knihu je jako dýchat čerstvý alpský vzduch: také uzdravuje.

Číst více
229,00 Kč doporučená cena
Nedostupné
Podobné

detailní informace

Počet stran 120
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 01.05.2017
Formát 120x185 mm
Hmotnost 0,207 kg
Jazyk čeština
Původní název Ein ganzes Leben
Původní jazyk němčina
Překladatel Michal Půček
EAN 9788025906354
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Recenze

iliteratura.cz - Celý život, Jakub Ehrenberger


„…Právě na čtenářově nostalgické touze po jednoduchosti, které se člověku na prahu 21. století nedostává, staví Seethaler úspěch svého románu. V zahraničí už se Celý život dávno stal bestsellerem a i u nás má šanci oslovit široký okruh čtenářů. Knihu je totiž možné věnovat manželce, babičce i četbě holdujícímu tchánovi…“

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.