Jak číst současné umění


Michael Wilson

Působivý a nově pojatý pohled na tvorbu současných umělců, jehož prostřednictvím autor zkoumá proměnlivý a často zarážející svět umění jednadvacátého století.

Působivý a nově pojatý přehled děl současných výtvarných umělců, jehož prostřednictvím autor zkoumá proměnlivý a často zarážející svět umění jednadvacátého století.

Tvorba dnešních umělců je provokativní, složitá a nezřídka vyvolává rozpačité reakce. Jak číst současné umění může čtenářům posloužit jako vodítko, pokud chtějí porozumět a vychutnat si ohromné množství rozmanitých děl vystavených v muzeích a galeriích po celém světě. Soubor v abecedním řazení podle příjmení autorů představuje více než dvě stovky děl – fotografií, instalací, soch, maleb, videí a performancí – vytvořených žijícími umělci v průběhu posledních dvou desetiletí. Wilson se zde zabývá tvorbou široké škály současných nejvýznamnějších umělců, mezi jinými Francise Alyse, dvojice Allora & Calzadilla, Luca Tuymanse a Mariny Abramovićové. Jedná se nejen o umělce, kteří „v současné době patří k nejoslavovanějším, ale také o ty, jimž se dostává uznání jiných umělců a mají významný vliv,

aniž se sami stali celebritami.“

Číst více
499,00 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 04.12.2017
Formát 170x240 mm
Hmotnost 0,866 kg
Jazyk čeština
Původní název How to Read Contemporary Art. Experiencing the Art of the 21st Century
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lucie Simerová
EAN 9788074736209
Věk od 15
Edice Artberry
Typ Kniha
Vazba měkké desky z kartonu

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.