Dobrodružný svět Zdeňka Buriana | nakladatelství

Dobrodružný svět Zdeňka Buriana


Ondřej Müller, Rostislav Walica

Vítejte ve světě geniálního českého ilustrátora dobrodružné literatury Zdeňka Buriana.

Vítejte ve světě geniálního českého ilustrátora dobrodružné literatury Zdeňka Buriana. Velká monografie z počátků tvorby mistra dobrodružné ilustrace Zdeňka Buriana. Knihu tvoří povětšinou kompletní soubory ilustrací ke knihám z nakladatelství J. R. Vilímek a několika dalších nakladatelů z let 1921–1947. Chybějící ilustrace jsou připojeny v dodatku, takže kniha poslouží rovněž jako vůbec první souborný katalog rané tvorby Zdeňka Buriana. Vedle ilustrací a obálek ke známým knihám Alexandra Dumase, Roberta Louise Stevensona, Rudyarda Kiplinga či Alfreda Assollanta jsou v knize uvedeny i méně známí autoři Joseph Delmont, Paul Grabein, Rudolf de Haas a mnozí další. Výtvarný doprovod je uveden krátkou statí o autorovi i stručným obsahem knihy, aby čtenář měl lepší přehled, k jakému ději se ilustrace váží. Kniha též obsahuje několik raritních ilustrací z nevydaných knih nakladatelství J. R. Vilímek. Knihu uzavírá studie o ilustrační tvorbě Zdeňka Buriana z pera znalce jeho díla Rostislava Walici. Mistr Zdeněk Burian byl, je a vždy bude nezaměnitelnou ikonou; malířem našeho dětství…
Číst více
1 499,00 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 416
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.09.2016
Formát 242x332 mm
Hmotnost 2,922 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Zdeněk Burian
Číslo dílu 1
EAN 9788025905616
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

video

Recenze

Biblio - Literární noviny - Co Burian neviděl, Ivan Matějka


„…Celostránkové a polygrafcky vynikající reprodukce jedinečných Burianových obrázků (povětšinou uchovávaných v Památníku národního písemnictví), diváka okouzlí..."

aktualne.cz - Fascinující monografie, Jaroslav Konáš


„…Dobrodružný svět Zdeňka Buriana fascinující monografie – mapuje období jeho začátků komplexněji než cokoliv dříve. A to nemluvíme o technickém provedení, protože takto kvalitního vydání se Burianovo dílo dočkává poprvé..."

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.