Mimo těžiště


Jorn Lier Horst

i Připravujeme

Kolegyně je mrtvá a dcera unesena. Pokračování úspěšné série s komisařem Blixem a novinářkou Rammovou.

Kolegyně je mrtvá a dcera unesena. Pokračování úspěšné série s komisařem Alexandrem Blixem a novinářkou Emmou Rammovou.

V poklidném pátečním odpoledni je na prahu svého bytu zavražděna Blixova blízká kolegyně Sofie Kovicová. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o promyšlenou likvidaci. Vrah si odnesl i její notebook a spisovou složku s neznámým případem. Celé oddělení se vmžiku pouští do práce a vzápětí přichází další rána – dva muži unesou Blixovu dceru, která se náhodou ocitla ve vrahově blízkosti. Blix je vyloučen z vyšetřování, a tak se rozhodne jednat na vlastní pěst. Emma Rammová je mu však tentokrát spíš přítěží.

JORN LIER HORST (1970) a THOMAS ENGER (1973) píší oba vlastní úspěšné krimi romány, jejichž ústřední hrdinové – vrchní komisař William Wisting a novinář Hennig Juul – jsou čtenářům již dobře známí. Před několika lety se rozhodli spojit síly a psát společnou detektivní sérii.

Číst více
449,00 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Žánr detektivka
Počet stran 304
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 08.04.2024
Formát 130x200 mm
Jazyk čeština
Číslo dílu 3
Původní název Slagside
Původní jazyk norština
Překladatel Daniela Mrázová
EAN 9788076626416
Věk od 15
Edice Thrill
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Jorn Lier Horst Jorn Lier Horst

Jorn Lier Horst


Jorn Lier Horst patří k nejvýznamnějším norským detektivkářům. Věnuje se výhradně žánru krimi a detektivky píše nejen pro dospělé, ale i pro děti. Vystudoval policejní akademii, kriminologii, psychologii a filozofii. Téměř dvacet let pracoval jako vyšetřovatel, a ačkoli je od roku 2013 spisovatelem na plný úvazek, stále udržuje kontakt s oborem. Svou první detektivku, v níž uvedl na scénu kriminalistu Williama Wistinga, napsal v roce 1995. Knihy z této série získaly několik literárních cen.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.