Kouřová clona | nakladatelství

Kouřová clona


Jorn Lier Horst, Thomas Enger

Pokračování atmosférické, návykové a oceňované krimi série s komisařem Alexandrem Blixem a novinářkou Emmou Rammovou

Během silvestrovských oslav dojde v Oslu k nečekanému výbuchu. Mezi zraněnými je někdo, koho Blix dobře zná – matka Patricie, dvouleté holčičky, kterou před deseti lety unesli a dodnes je nezvěstná. Blix její zmizení dlouhé roky vyšetřoval, ale bezvýsledně. Nyní se k případu obrací pozornost veřejnosti, která je fascinovaná nevyřešeným tajemstvím. Blix spolu s Rammovou musí najít cestu kouřovou clonou, do níž je únos Patricie zahalen. „Detektivní příběh špičkové kvality z pera dvou prominentních norských autorů, v němž skvěle a umně kombinují probíhající případ s tzv. odloženým. Spolu s Nožem od Jo Nesboho jde ve své žánrové kategorii o největší čtenářský zážitek sezony.“ - Tvedestrandsposten, Norsko JORN LIER HORST (1970) a THOMAS ENGER (1973) píší oba vlastní úspěšné krimi romány, jejichž ústřední hrdinové – vrchní komisař William Wisting a novinář Hennig Juul – jsou čtenářům již dobře známí. Mezitím se však rozhodli spojit síly a napsali strhující thriller světového formátu s názvem Vyvolení, kterým odstartovali novou, společnou sérii.
Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 320
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.08.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,419 kg
Jazyk čeština
Překladatel Iva Kopečná
EAN 9788076621893
Věk od 15
Edice Thrill
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Jorn Lier Horst Jorn Lier Horst

Jorn Lier Horst


Jorn Lier Horst patří k nejvýznamnějším norským detektivkářům. Věnuje se výhradně žánru krimi a detektivky píše nejen pro dospělé, ale i pro děti. Vystudoval policejní akademii, kriminologii, psychologii a filozofii. Téměř dvacet let pracoval jako vyšetřovatel, a ačkoli je od roku 2013 spisovatelem na plný úvazek, stále udržuje kontakt s oborem. Svou první detektivku, v níž uvedl na scénu kriminalistu Williama Wistinga, napsal v roce 1995. Knihy z této série získaly několik literárních cen.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.