Kouřová clona


Jorn Lier Horst, Thomas Enger

Pokračování atmosférické, návykové a oceňované krimi série s komisařem Alexandrem Blixem a novinářkou Emmou Rammovou

Během silvestrovských oslav dojde v Oslu k nečekanému výbuchu. Mezi zraněnými je někdo, koho Blix dobře zná – matka Patricie, dvouleté holčičky, kterou před deseti lety unesli a dodnes je nezvěstná. Blix její zmizení dlouhé roky vyšetřoval, ale bezvýsledně. Nyní se k případu obrací pozornost veřejnosti, která je fascinovaná nevyřešeným tajemstvím. Blix spolu s Rammovou musí najít cestu kouřovou clonou, do níž je únos Patricie zahalen.

„Detektivní příběh špičkové kvality z pera dvou prominentních norských autorů, v němž skvěle a umně kombinují probíhající případ s tzv. odloženým. Spolu s Nožem od Jo Nesboho jde ve své žánrové kategorii o největší čtenářský zážitek sezony.“

- Tvedestrandsposten, Norsko

JORN LIER HORST (1970) a THOMAS ENGER (1973) píší oba vlastní úspěšné krimi romány, jejichž ústřední hrdinové – vrchní komisař William Wisting a novinář Hennig Juul – jsou čtenářům již dobře známí. Mezitím se však rozhodli spojit síly a napsali strhující thriller světového formátu s názvem Vyvolení, kterým odstartovali novou, společnou sérii.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji

další tituly z řady "Blix a Rammová"

detailní informace

Počet stran 320
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.08.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,419 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 2
Původní název Roykteppe
Původní jazyk norština
Překladatel Iva Kopečná
EAN 9788076621893
Věk od 15
Edice Thrill
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Jorn Lier Horst Jorn Lier Horst

Jorn Lier Horst


Jorn Lier Horst patří k nejvýznamnějším norským detektivkářům. Věnuje se výhradně žánru krimi a detektivky píše nejen pro dospělé, ale i pro děti. Vystudoval policejní akademii, kriminologii, psychologii a filozofii. Téměř dvacet let pracoval jako vyšetřovatel, a ačkoli je od roku 2013 spisovatelem na plný úvazek, stále udržuje kontakt s oborem. Svou první detektivku, v níž uvedl na scénu kriminalistu Williama Wistinga, napsal v roce 1995. Knihy z této série získaly několik literárních cen.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.