Než se stihnu rozloučit


Tošikazu Kawaguči

Čtvrtý díl oblíbené série o kavárnách, které umožňují cestovat časem

Ve vzduchu se vznáší vůně vzpomínek a čerstvě uvařené kávy. Japonská kavárna Funiculi funicula opět otevírá dveře těm, kteří se chtějí vydat do minulosti. Dokážou se díky tomu smířit se ztrátou? To zjistí muž, který zanedbával svoji rodinu, majitelé vyrovnávající se se smrtí svého psa, žena, která přišla o přítele, a otec s dcerou, do jejichž životů v roce 2011 zasáhlo zemětřesení u japonského ostrova Honšú. Jejich příběhy popisují dojemnou cestu za rozhřešením a hledání smyslu ve světě plném chaosu.

Čtvrtý díl série o podivné kavárně, v níž je možné se vrátit do minulosti, bude možná pro mnohé čtenáře překvapením. V předchozím dílu, Než vzpomínky vyblednou, se děj přesunul do kavárny Dona dona ve městě Hakodate na ostrově Hokkaidó. Nyní se nejen vrací zpět do tokijské kavárny Funiculi funicula, ale vrací se i v čase, do období mezi dějem prvního a druhého dílu.

I tentokrát, jak už jsme si zvykli, se můžeme těšit na čtyři emočně silné příběhy. Všichni hrdinové nejprve pocítí zklamání, jakmile zjistí, že i když se vrátí zpět do minulosti, realitu změnit nedokážou a svého blízkého od smrti neuchrání. Přesto jim toto setkání pomůže se se smutnou situací vyrovnat a odpustit si.

Hlavní postavou prvního příběhu je starší muž, který kvůli zájmu o archeologii zanedbává vlastní rodinu, a teprve když o svou ženu přijde, uvědomí si, co pro něho znamená. Druhý příběh vypráví o vyrovnávání se se ztrátou milovaného psa, o něhož se jeho majitelé starali jako o vlastní dítě, které mít nemohli. Ve třetím příběhu si mladá žena teprve po smrti přítele uvědomí, že on byl ten pravý. Poslední příběh a složitém vztahu dcery a otce je připomínkou Velkého východojaponského zemětřesení, které Japonsko zasáhlo v roce 2011.

Číst více
299,00 Kč doporučená cena
V prodeji

Letní čítanka: Než se stihnu rozloučit

Letní čítanka: Než se stihnu rozloučit
čítanka

„V kavárně v jedné nejmenované čtvrti mají místo, o němž koluje podivná novodobá legenda. Když na ně usednete, můžete se vrátit v čase do doby, kterou si zvolíte. Musíte však přijmout několik nepříjemných, opravdu nepříjemných pravidel…“

Číst více

detailní informace

Počet stran 144
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 08.05.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,242 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 4
Původní název Before the Coffee Gets Cold 4
Původní jazyk Japonština
Překladatel Ivona Barešová
EAN 9788076624795
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

autor knihy

Tošikazu Kawaguči Tošikazu Kawaguči

Tošikazu Kawaguči


Japonský spisovatel Tošikazu Kawaguči se narodil v roce 1971 ve městě Ibaraki v prefektuře Ósaka. Původně scénárista a režisér divadelního spolku Sonický hlemýžď (Onsoku katacumuri) stojí v současné době v čele divadelní skupiny 1110 Produce. Mezi jeho nejznámější hry patří COUPLE, Píseň západu slunce (Jújake no uta) a Family time. Román Než vystydne káva (Kóhí ga samenai uči ni), který je autorovou prvotinou, vznikl podle stejnojmenné divadelní hry, jež v podání skupiny 1110 Produce získala v roce 2013 hlavní cenu na 10. ročníku Suginamského divadelního festivalu (Suginami engekisai). Kniha byla nominována na literární cenu japonských knihkupců Hon’ja Taišó 2017. V témže roce na ni autor navázal románem Než pravda vyjde najevo (Kono uso ga barenai uči ni).

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.