Palm Beach Finland


Antti Tuomainen

Mistrovské dílo černého finského humoru, kde se potkává Fargo s Pobřežní hlídkou.

Mistrovské dílo černého finského humoru, ve kterém se potkává Fargo s Pobřežní hlídkou.

Detektiv helsinské policie Jan Nyman je inkognito vyslán do nového plážového rezortu, aby vyšetřil podezřelou vraždu. Ve skutečnosti jde o ospalé maloměsto, v němž místní podnikatel zřídil přímořské letovisko, které si podle něj nezadá s Karibikem či Thajskem. Hlavní výhodou je, že se tam tak hrozně nezpotíte.

Olivia Koskiová se po neúspěšných vztahových peripetiích rozhodne vrátit do rodinné vily na pobřeží, usadit se zde a dům zrekonstruovat. Trochu jí do toho takzvaně hodí vidle mrtvola, která se náhle objeví v její kuchyni. Je to náhoda, nebo po ní někdo jde? Vila a její pozemek sousedí s nově vybudovaným rezortem Palm Beach Finland, a je proto trnem v oku jeho majitele Jormy Leiva – ten by totiž velmi rád své veledílo rozšířil a na pobřeží u vily vybudoval marinu.

Nyman postupně rozplétá síť bizarních událostí a groteskní pozadí spletitých vztahů, které pozvolna, ale jistě vedou k odhalení vraha. Co když to ale celé někdo narafičil?

Antti Tuomainen napsal zábavnou grotesku o tom, jak je na finské pláži zima na koupání. Pozor: po přečtení hrozí nečekaná touha pořídit si nafukovacího růžového plameňáka a vyrazit k vodě!

Číst více
369,00 Kč doporučená cena
V prodeji

Nejžhavější pláž ve Finsku a růžoví plameňáci!

Nejžhavější pláž ve Finsku a růžoví plameňáci!
čítanka

Finský spisovatel Antti Tuomainen slaví ve světě čím dál tím větší úspěchy, jeho knihy dostávají mezinárodní ceny, na motivy jeho knihy Než natáhnu brka se ve Finsku chystá televizní seriál, a podle jeho nejnovějšího románu dokonce v Hollywoodu film se Stevem Carrellem v hlavní roli – točit se začne již v létě!

Číst více
Podobné

detailní informace

Počet stran 312
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.06.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,463 kg
Jazyk čeština
Původní název Palm Beach Finland
Původní jazyk finština
Překladatel Ema Stašová
EAN 9788076621572
Věk od 18
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

mezizenami.cz - Knižní novinka: Antti Tuomainen


...Prodlužte si léto s touto vtipnou a napínavou knížkou. Hezké čtení, milí čtenáři!

autor knihy

Antti Tuomainen Antti Tuomainen

Antti Tuomainen


Antii Tuomainen je kritikou řazený k autorům noir detektivek. V současnosti je vedle vlastní tvorby činný také jako nezávislý redaktor. Největšího úspěchu se dočkal se svým třetím románem Léčitel (Parantaja) z roku 2010, jejž zasadil do Helsinek blízké budoucnosti, ochromených chaosem po prudké změně klimatu. V roce 2011 za něj Tuomainen obdržel prestižní cenu Vuodenjohtolanka udělovanou finským Klubem přátel detektivek. Jeho knihy vyšly ve více než dvaceti zemích včetně USA, Velké Británie, Francie, Německa a Číny.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.