Aktuální thriller z 21. století, který posouvá žánr severské krimi

Jednoho podzimního odpoledne dojde v největším dánském zábavním parku Tivoli k teroristickému útoku. Sebevražedného atentátníka pustí do parku zadním vchodem nic netušící Ain, dívka pákistánského původu. Při útoku zahyne 1241 lidí, ale atentátník po sobě nezanechá žádné stopy.

 

Nějakou dobu po útoku jsou tajné služby opět v pohotovosti. V Kodani se chystá summit světových diplomatických špiček a teroristé jsou připraveni udeřit znovu. Tou dobou se vyšetřovatelce Lene Jensenová dovolá vyděšená Ain a Lene jen bezmocně poslouchá, jak během hovoru přijde Ain o život. Lene, hluboce deprimovaná smrtí své dospělé dcery Josefine, je přesvědčena o tom, že Aine nespáchala sebevraždu, jak se ostatní policisté domnívají, proto se pustí na vlastní pěst do vyšetřování.

Lena však vůbec netuší, že stopy vedou mnohem hlouběji do nitra teroristické organizace, která plánuje zaútočit během kodaňského summitu. Svou neústupností v případu Ain si Lena udělá mnoho nepřátel, a navíc je na ni uvaleno podezření z vraždy. Má jen dvacet čtyři hodin, aby prokázala svou nevinu. Naštěstí se opět setká opět s Michaelem Sanderem, bezpečnostním poradcem, se kterým již v minulosti vyšetřovala případ lovců lidí, a který ji nabídne pomoc. Události v krátké době eskalují a Lena s Michaelem záhy pochopí, že odhalit pravdu bude jedna z nejnebezpečnějších věcí, která je životě čeká.

Odplata je aktuální thriller 21. století – nechybí mu napětí, neotřelá zápletka, nečekané zvraty, ani tolik diskutované téma teroristických útoků. Steffen Jacobsen, v Dánsku po Jussi Adler-Olssenovi druhý nejprodávanější autor, opět v Odplatě dokázal, že patří k velkým vypravěčům, kteří posouvají žánr severské krimi do nové podoby.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
Nedostupné
Podobné

detailní informace

Žánr thriller
Počet stran 440
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.06.2017
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,6 kg
Jazyk čeština
Původní název Gengaeldelsen
Původní jazyk dánština
EAN 9788074735301
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

severskekrimi.cz - Steffen Jacobsen – Odplata


„…Odplata je jedním z mnoha současných severských románu, které si na paškál berou problematiku islámského státu a zobrazují ji s děsivou naturalitou zbavenou jakéhokoli tišivého obalu. Přestože však Jacobsenova Odplata patří do dlouhé řady děl s touto tématikou, z fronty viditelně vyčnívá a strhává na sebe veškerou pozornost…“

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.