Přivítání v roce 2023

akce a aktuality

Co vás čeká na našem blogu v letošním roce? Naše šéfredaktorka pro vás shrnula plány na rok 2023.

Milí čtenáři,

 

Zdravím vás v novém roce a přeji vám, ať je pro vás v co nejvíce ohledech dobrý, ať na ty stinnější stránky máte dostatek sil a invence, ať je plný příjemných a inspirativních setkání, nejen těch lidských ale také knižních.

Konec kalendářního i my u nás v redakci věnujeme bilanci, spřádání nových plánů a hledání prostoru ke zlepšení. Už dlouhou dobu mě osobně trápí, že náš blog je taková popelka. Občas na něj někdo z nás něco napíše, když mu zbyde chvíle času, zpravidla jde však o nekonzistentní kupení textů, v nichž se souvislosti hledají opravdu těžce. Přitom blog je pro nás ideálním nástrojem, jak s vámi komunikovat, jak vám blíže představit práci v knižním nakladatelství, zprostředkovat podrobnější informace o knihách, autorech či profesích spojených s výrobou knihy nebo vás informovat o různých zajímavostech z knižního světa. Obsahu máme spoustu, jen jsme doposud trochu tápali v tom, jak jej uchopit. Proto jsme jednomyslně dospěli k názoru, že počátkem tohoto roku budeme na víkend uveřejňovat jeden článek a blogu dáme postupně určitou strukturu, abyste se v různých typech článků a informací mohli přehledněji orientovat.

A co pro vás konkrétně chystáme? Kromě představení jednotlivých novinek a pozvánek na akce, pro vás chystáme seriál o procesu vzniku knihy, rozhovory s autory, překladateli nebo našimi stálými spolupracovníky podílejícími se na vzniku knihy nebo seriál o severských literaturách, které v edičním plánu máme hojně zastoupené. Doufám, že vám náš blog přinese spoustu zajímavých informací a že vás bude taky bavit. Budeme samozřejmě rádi, pokud nám napíšete, co vás konkrétně zajímá nebo jaké články byste si rádi přečetli, jakákoliv zpětná vazba je pro nás podnětná a cenná.

 

Děkuji vám, že nám zůstáváte nakloněni, a budu se na vás těšit v jednom ze svých další blogů.

Lucie,

šéfredaktora Knihy Zlín

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.