Pokřtěte s námi novinku Nory Eckhardtové

akce a aktuality

Nora Eckhardtová vás ve své nové knize zve na dobrodružný, napínavý i vtipný výlet do historie nakladatelského prostředí a my vás na oplátku zveme na křest její Knihy, kterou posypal hvězdný prach.

S radostí vás zveme na slavnostní křest nového románu Nory Eckhardtové, který se bude konat ve středu 13. září od 18:30 v parku Stromovka blízko Planetária. Najdete nás jednoduše, stačí sledovat balónky. 

Můžete se těšit na úvodní slovo kmotra knihy režiséra a herce JIřího Havelky, ukázku z knihy přečte herec Dejvického divadla Václav Jiráček a k poslechu zahraje Petr Putna. 

Všechny aktuální informace ke křtu najdete na našem Facebooku, těšíme se na vás! 

Praha, 1874. Max Alfred, poněkud suchopárný a nerudný majitel malého nakladatelství, se potýká s nedostatkem kvalitního literárního materiálu. Se svým rivalem, pyšným mladým nakladatelem Jonatanem Bartolomějem, se na jednom večírku u bohaté vdovy začnou špičkovat a holedbat, až nakonec pře vyústí v sázku. A ne jen tak ledajakou!

Ač zpočátku míněná z legrace, stává se sázka tím nejdůležitějším v životech obou mužů. A ti jsou pro své prvenství ochotni obětovat téměř cokoli – včetně vlastní střechy nad hlavou. V nečekaném souboji se převaha střídavě přesouvá z jednoho nakladatele na druhého: podvůdky, pikle, zrady a tajnosti. Do zápolení se zapojí i Alfredův asistent Emil, zpovzdálí vše sleduje Alfredova žena Beatrice a Emilova snoubenka Anabela.

Honba za výhrou se ale změní v opravdové drama ve chvíli, kdy se Alfred rozhodne využít exklusivního letu balónem ke zviditelnění své „Knihy, kterou posypal hvězdný prach“.

Příběh nás provede nejen honosnými večírky a salony pražské smetánky, ale i špinavými uličkami a neobvyklým sirotčincem, zúčastníme se honu na lišku, navštívíme podivuhodný podmořský svět, vězení nebo psychiatrickou léčebnu. Děj postupně nabírá obrátky a my čekáme na jediné rozuzlení: Která kniha nakonec zvítězí?

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.