Sem přichází něco zlého


Ray Bradbury

Nestárnoucí klasika jednoho z nejznámějších amerických autorů v novém vydání

Do Green Townu přišel říjen a s ním něco, co žádný jeho obyvatel nečekal – pouť! S tajemným kolotočem a obludáriem vzbuzuje zvědavost celého městečka. Ovšem pan Cooger a pan Dark, dvě zlovolné bytosti, které ji vedou, s sebou rozhodně nepřivážejí radost a smích. Rádi by se nasytili dušemi těch, kdo jejich atrakcím propadnou, ovšem jejich úmysly prohlédnou Will a Jim, dva nerozluční kamarádi. Jakou ale mají šanci proti absolutnímu zlu?

„Alegorický obraz zla ztvárněný v podobě podivné pouti s panoptikem nestvůr všeho druhu. Fantasy román s hororovými prvky je mistrovským dílem.“ – Databazeknih.cz

Vychází v revidovaném překladu Jarmily Emmerové.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 280
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.11.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,419 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 6
Řady Ray Bradbury
Původní název Something Wicked This Way Comes
Původní jazyk angličtina
EAN 9788076624399
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

autor knihy

Ray Bradbury Ray Bradbury

Ray Bradbury


Ray Bradbury se narodil ve Waukeganu v Illinois. Po dokončení střední školy vydával vlastní časopis Futuria Fantasia, do něhož téměř všechny články a povídky psal sám. Záhy se však stal přispěvatelem velkých magazínů, jako byly Esquire, Collier’s či Saturday Evening Post. Jeho sbírky povídek Marťanská kronika a Ilustrovaný muž jsou považovány za klasiku žánru science fiction, ale patří i k milníkům americké literatury dvacátého století. V roce 1953 vyšel román 451 stupňů Fahrenheita, který Bradbury napsal ještě na pronajatém psacím stroji v univerzitní knihovně. Román sklidil ohlas po celém světě, Francois Truffaut podle něj natočil v roce 1966 film. Ray Bradbury byl mnohostranným autorem, psal i knížky pro děti, básně, eseje, divadelní hry a filmové scénáře.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.