Průsvitné srdce


Katja Kallio

i Připravujeme

Román o zakázané lásce mezi svobodomyslnou Finkou a ruským válečným vězněm

Píše se rok 1942 a pokračovací válka mezi Finskem a Sovětským svazem je v plném proudu. Mladá svobodná matka Beata se vrací domů na jihofinský poloostrov Hanko, kde nachází jen smrt a zmar. Když se setká se sovětským válečným zajatcem Ivanem, který jako by jí viděl přímo do duše, v temnotě války najde záblesk naděje. Beatu to k muži neodolatelně přitahuje, jenže své city musí tajit. Láska k němu totiž znamená jediné – zradu. Vzniklou vášeň ale nejde umlčet, a milenci se tak ocitají ve smrtelném ohrožení.

„Dokud nevyslovíš něčí jméno, dotyčný neexistuje a není třeba pro něj truchlit.“

KATJA KALLIO je finská spisovatelka a scenáristka. Než se začala na plný úvazek živit psaním, působila jako filmová publicistka, nakladatelská redaktorka a překladatelka z angličtiny, italštiny a španělštiny. Napsala dosud sedm románů, z nichž dva byly dle jejího scénáře zfilmovány a poté i oceněny. Ve své tvorbě se věnuje svébytným nezávislým hrdinkám, které zápasí o své místo ve společnosti i s vlastním stínem; vynikajícím způsobem pracuje s psychologií postav a s jazykem, který je poetický i drsný zároveň.
Číst více
349,00 Kč doporučená cena
Nedostupné
Podobné

detailní informace

Počet stran 240
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.04.2023
Formát 130x200 mm
Jazyk čeština
Původní název Tämä läpinäkyvä sydän
Původní jazyk finština
Překladatel Martina Šímová
EAN 9788076624719
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Katja Kallio Katja Kallio

Katja Kallio


Katja Kallio je finská spisovatelka a scenáristka. Než se začala na plný úvazek živit psaním, působila jako filmová publicistka, nakladatelská redaktorka a překladatelka z angličtiny, italštiny a španělštiny. Napsala dosud sedm románů, z nichž dva byly dle jejího scénáře zfilmovány a poté i oceněny. Ve své tvorbě se věnuje svébytným nezávislým hrdinkám, které zápasí o své místo ve společnosti i s vlastním stínem; vynikajícím způsobem pracuje s psychologií postav a s jazykem, který je poetický i drsný zároveň.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.