Vyrostla jsem v ghettu


Eliska Tanzer

Inspirativní memoáry slovenské Romky, která se rozhodla změnit svůj osud

Narodila se třináctileté romské prostitutce z východoslovenského ghetta, její otec je německý neonacista vydělávající si na ilegálních zápasech. Těžko uvěřitelná rodinná situace Elišky Tanzer předznamenává její výjimečný osud – ve třinácti letech ji matka pošle do Anglie za lepším životem. I přesto, že Eliščiny sny se mnohdy mění v noční můry, nevzdává se naděje. Tohle je její příběh. Skutečný příběh odhodlání, odvahy a neuhasitelné touhy po vzdělání.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 320
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 12.09.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,494 kg
Jazyk čeština
Původní název The Girl from Nowhere
Původní jazyk slovenština
Překladatel Eva Hermanová
EAN 9788076623835
Věk od 18
Edice IN
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Eliska Tanzer Eliska Tanzer

Eliska Tanzer


Mladá žena skrývající svou identitu, dnes absolventka britské univerzity, vyrostla ve slovenském romském slumu jako dcera prostitutky a východoněmeckého neonacisty. Ve třinácti letech ji v lodním kontejneru ilegálně převezli do Anglie, kde nejprve živořila jako dětský otrok, ale díky nezdolnému odhodlání se ji postupně podařilo naučit se anglicky, najít si slušnou práci, prosadit se jako tanečnice a nakonec i vystudovat tvůrčí psaní na univerzitě ve Wolverhamptonu. Memoáry, které vydala v roce 2020 pod pseudonymem Eliška Tanzer, vzbudily v Británii velký ohlas.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.