Připomínáme si první dva díly série s Madison Harperovou

Již brzy u nás vyjde Příchuť zla, třetí díl krimisérie z pera britské spisovatelky Wendy Dranfield. Anglický originál byl v roce 2022 nominován na cenu za nejlepší thriller, kterou uděluje organizace International Thriller Writers, a dostal se mezi finalisty kategorie „nejlepší původní e-book“. Přichuť zla navazuje na Pád do tmy a Volání o pomoc, kterým se v tomto článku podíváme na zoubek.

Hlavními postavami série jsou bývalá policejní vyšetřovatelka Madison Harperová, která doufá, že se ke své práci brzy vrátí, a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe, který má na policii svůj vlastní názor. Madison i Nate jsou sympatičtí a neobvyklí protagonisté, s nimiž se osud nemazlil. Jejich prvotním pojítkem je to, že oba strávili roky ve vězení za zločiny, které nespáchali. Jak se to na nich podepsalo? A jak se na ně – propuštěné vězně – dívá společnost? I tato linka protkává nejen první díl.

Autorka nám představí také Rexe Hartleyho, Nateova nejlepšího přítele, který mu pomáhá s vyhledáváním informací. A zapomenout nesmíme ani na Brodyho – bývalého policejního psa vycvičeného na vyhledávání mrtvol.

Silné obsazení je tedy zajištěno, takže se můžeme vrhnout na příběh.

Pádu do tmy se Madison a Nate setkávají v Kalifornii. Madison je odhodlaná získat Nateovu pomoc při pátrání po lidech, kteří ji dostali do vězení. Na oplátku Nateovi nabídne, že mu bude pomáhat s vyšetřováním jeho vlastních případů. Nate nepříliš ochotně souhlasí, a tak se společně vydávají do městečka Shadow Falls, kde z letního tábora zmizela dvanáctiletá dívka. Jenomže Madison a Nate nejsou rození parťáci, každý je zvyklý pracovat jinak. Navíc oba bojují s vlastními démony. Lze tedy s pravdou prohlásit, že začátek jejich spolupráce je docela krkolomný. Ovlivní to nějak jejich vyšetřování, nebo najdou společnou cestou a rozmotají komplikovaný případ?

Volání o pomoc zastihne Madison, Natea a Brodyho na cestě do coloradského městečka Lost Creek. Madison se konečně vrací domů, aby zjistila, kdo byl zodpovědný za její uvěznění. To ale není jediný problém, se kterým se bude potýkat. Když před lety ztratila svobodu, přišla i o svého syna, a tak ho teď chce najít a opravit zpřetrhané pouto. Na jejím seznamu je také úmrtí dvou místních žen – a k jedné z nich měla kdysi opravdu blízko. Stejně jako v Pádu do tmy se i teď Madison a Nate musejí spoléhat jeden na druhého. Jejich přítomnost v Lost Creek totiž uvede do pohybu události, které nebude snadné překonat.

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.