Pár slov o autorech: Jeffery Deaver, Steve Berry a Lisa Jackson

redakční seriály

Podívejte se s námi na pár autorů, které jsme vám ještě neměli možnost představit. Dnes pro vás máme tři nejstarší autory z nakladatelství Domino – samozřejmě nemáme na mysli jejich věk, ale dobu, po kterou již vydáváme jejich knihy. Jeffery Deaver, Steve Berry a Lisa Jackson jsou američtí spisovatelé, jejichž thrillery u nás vycházejí už desítky let.

Jeffery Deaver je autorem mezinárodních bestsellerů, jeho knihy se prodávají ve 150 zemích a byly přeloženy do pětadvaceti jazyků. V České republice poprvé vyšel již v 90. letech a proslavil se zejména svou sérií s geniálním kvadruplegickým kriminalistou Lincolnem Rhymem. Ten se svou partnerkou Amélií Sachsovou a dalšími neméně zajímavými kolegy řeší nebezpečné případy, které mají na svědomí zvrácení, šílení a nápadití pachatelé.

Nejnovějšího Rhymova protivníka poznáváme v patnáctém díle, který v českém překladu vyšel letos v květnu pod názvem Noční návštěvník. Geniální Zámečník je posedlý zámky a umí překonat jakýkoli bezpečnostní systém. Terorizuje New York a je jen otázkou času, než jeho útoky skončí prolitím nevinné krve. S Rhymem a Sachsovou se setkáme i v šestnáctém díle The Watchmaker’s Hand, na jehož český překlad se můžete těšit v roce 2024.

V roce 2019 se na pulty knihkupectví dostal thriller Hra na nikdy, v němž Deaver představil novou postavu – kočovného lovce odměn Coltera Shawa, který cestuje po Spojených státech, hledá pohřešované osoby a pomáhá policii při řešení zločinů. Colter byl vychován v duchu survivalismu, což mu dalo mnohé schopnosti, které teď hojně využívá. V sérii již vyšel i díl druhý, Komunita truchlících, a díl třetí, Poslední důkaz. Podle názvu by se mohlo zdát, že Colter Shaw má hotovo, ale opak je pravdou. Letos v říjnu se tak můžete těšit na čtvrtý díl.

Knihy Stevea Berryho se pravidelně umisťují na horních příčkách amerických i světových žebříčků. V centru dění jeho akčních dobrodružných thrillerů stojí vždy nějaká nevyřešená historická záhada, která svými výhonky prorůstá až do současnosti. Čeští čtenáři znají autora především díky sérii s Cottonem Malonem, bývalým tajným agentem s eidetickou pamětí, který se i po svém odchodu do „penze“ připlétá k nejrůznějším historickým záhadám a pomáhá je řešit. Autor má na svém kontě i samostatné thrillery a nejnovější z nich vydáme letos v září. Ve Faktoru Omega se seznámíme s bývalým agentem FBI Nickem Leem, který nyní pracuje pro UNESCO. Autor naznačil, že se čtenáři s Nickem ještě setkají.

Lisa Jackson se věnuje psaní thrillerů spíše pro ženy. Než se z ní stala bestsellerová autorka, snažila se psaním zajistit obživu svých dětí. Fascinují ji motivy a myšlenkové pochody zabijáků i jejich pronásledovatelů. Na svém kontě má jak série, tak samostatné romány, které jsou plné nebezpečných tajemství a smrtících vášní. V sérii Alvarezová & Pescoliová řeší případy montanské detektivní duo Selena Alvarezová a Regan Pescoliová. Osmý a zatím poslední díl, Ochotná zemřít, vyšel v českém překladu v roce 2020. Autorka po mnoha letech napsala také pokračování série New Orleans s detektivy Rickem Bentzem a Reubenem Montoyou, na které se můžete těšit na jaře 2024.

V našem edičním plánu samozřejmě nechybí ani autorčiny samostatné příběhy, z nichž nejnovější vyšel letos v březnu. Thriller Dívka, která přežila se odehrává v zasněženém Oregonu, a mohl by tak být ideálním čtením do horkých letních měsíců.

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.