Pár slov o autorech: Sharon J. Bolton a J. D. Barker

redakční seriály

Dvojice autorů, se kterou vás seznámíme v tomto příspěvku, se řadí mezi naše stálice. Jejich dechberoucí příběhy se u českých čtenářů od počátku těší velké oblibě. Ať už preferujete thrillery, v nichž se to hemží psychopatickými vrahy, thrillery, které se odehrávají v neobvyklých končinách, nebo thrillery psychologické, Sharon J. Bolton a J. D. Barker mají co nabídnout.

 

Sharon J. Bolton je britskou spisovatelkou, která má velmi charakteristický styl psaní. Píše sugestivně a čtenář má pocit, že je skutečně součástí děje jejích příběhů.

Zatím poslední knihou, která u nás vyšla v českém překladu, je Hloubka nenávisti. Jedná se o pátý díl série s mladou policistkou Lacey Flintovou. Ta se nezastaví před ničím, aby našla odpovědi, přestože se tím neustále vystavuje nebezpečí, které tak je – stejně jako řeka Temže – nedílnou součástí jejího života.

sérii Rakvář se prolíná minulost s přítomností a policistku Florence Loveladyovou nepřestávají pronásledovat vzpomínky na sériového vraha, kterého dostala do vězení, když v městečku Sabden na severozápadě Anglie započala v roce 1969 svou policejní kariéru.

Autorčiny samostatné psychologické thrillery se také vyznačují vynikajícími popisy míst, osob a vnitřních pochodů hlavních postav. Kromě toho v nich můžeme navštívit třeba Shetlandy, Falklandy nebo ostrov Jižní Georgie. Autorčin nejnovější samostatný thriller Slib, který u nás vyšel v září 2022, se odehrává trochu blíž k domovu, a to v Oxfordu a jeho okolí. Kniha nám dává nahlédnout do privilegovaného světa bohatých mladých lidí, kteří si myslí, že jejich činy nebudou mít žádné následky. Co se ale stane, když tato bublina praskne a dojde k události, za kterou někdo musí nést odpovědnost, a to nejen v danou chvíli, ale i o desítky let později?

 

J. D. Barker nepatří k autorům, kteří o spisovatelství snili od dětství, ale jeho čtenáři se jistě shodnou, že je moc dobře, že si tuto profesi nakonec zvolil. Ukázky svého rozepsaného debutového románu poslal Stephenu Kingovi a požádal ho, zda by směl použít jméno jedné z jeho postav. Od Kinga dostal nejen svolení, ale také nadšené povzbuzení do další spisovatelské práce.

Barker se zatím proslavil především sérií s detektivem Samem Porterem, v níž stvořil psychopatického vraha, který v sobě má cosi z antihrdinů Mlčení jehňátek nebo filmu Sedm. Barker je naprosto svébytný a svou trilogií posunul hranice žánru.

V našem nakladatelství jsme vydali také jeho samostatné knihy. Volající je akční thriller plný napětí a adrenalinu. Zvuk je zase kombinací hned několika žánrů a Barker knihu napsal spolu s Jamesem Pattersonem. Příští rok u nás vyjde další společné dílo této autorské dvojice, a to titul nazvaný Smrt černé vdovy, osobitý příběh, který je rovněž směsicí více žánrů.

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.