Pár slov o autorech: Rachel Amphlett, Wendy Dranfield a Jane Isaacová

redakční seriály

V dnešním příspěvku vám představíme tři britské spisovatelky, které do našeho edičního plánu přibyly docela nedávno. A my věříme, že si najdou své místo na českém trhu a také v knihovnách milovníků detektivek a thrillerů.

Rachel Amphlett píše krimiromány a povídky, v nichž vystupují špioni, detektivové, samozvaní strážci pořádku a nájemní vrazi. V českém překladu zatím vychází její série s Kay Hunterovou – policejní vyšetřovatelkou se skrytou minulostí a nejistou budoucností. Série se odehrává v Kentu, je svižná a poutavá. Vystupuje v ní řada zajímavých vedlejších postav, které spolu s Kay dělají vše proto, aby zločinci neušli spravedlnosti. Sama Kay se však nepotýká jen s ďábelskými kriminálníky, ale také se svou vlastní minulostí, doma i v práci. S Kay a jejím týmem se můžete seznámit v prvním díle Vyděšená k smrti a rovnou můžete sáhnout také po pokračování s názvem Vůle žít, které vydáme už 21. srpna. Na třetí díl se pak můžete těšit na jaře 2024. Autorčiny knihy doporučuje například Robert Bryndza.

 

Wendy Dranfield je již dlouho spisovatelkou na plný úvazek, ale dříve pracovala mimo jiné jako asistentka koronera. Na svém kontě má samostatné romány, krimisérie a povídky. Momentálně se věnuje především sérii s detektivem Madison Harperovou. Madison se po neoprávněném šestiletém uvěznění vrací domů do Colorada, aby očistila své jméno a získala zpátky svůj starý život i práci na místním policejním oddělení. Přidává se k ní soukromý vyšetřovatel Nate Monroe, který strávil sedmnáct let v cele smrti za vraždu, kterou nespáchal. Sympatické dvojici dělá společnost bývalý policejní pes Brody vycvičený na vyhledávání mrtvol. Společně se snaží slepit své roztříštěné životy, zatímco pomáhají těm, kteří to potřebují. V českém překladu zatím vyšly první dva díly – Pád do tmy a Volání o pomoc – a letos v říjnu je doplní díl třetí Příchuť zla.

 

Jane Isaacová je autorkou detektivních sérií a thrillerů a k těmto žánrům má blízko možná i proto, že je vdaná za bývalého detektiva. Českým čtenářům se autorka představí letos v září, a to prvním dílem série s šéfinspektorkou Helen Laveryovou. Helen je sympatická šestatřicetiletá vyšetřovatelka, která již před mnoha lety ovdověla a s výchovou dvou synů jí tak místo manžela pomáhá její matka. A nyní vede své první vyšetřování vraždy. Zvládne skloubit náročnou detektivní práci se starostí o rodinu a dopadne vraha dřív, než dokoná svůj zvrácený plán? To se dozvíte ve Smyslu vraždy.

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.