Na co se u nás můžete těšit

ediční plán

Připravili jsme pro vás přehled novinek, které chystáme k vydání během prvního čtvrtletí letošního roku. Nabídka je rozmanitá, a tak s celou redakcí doufáme, že si mezi nimi najdete „to své“.

Leden 2022

Balzamovač

Třetí napínavý případ inspektora Francise Sullivana od autorky bestselleru Tatérka Alison Belshamové.

V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.

Ze čtenářských recenzí:

„Chytře vymyšlený thriller plný zvratů, který čtenáře drží v neustálém napětí.“

„Belshamová zjevně provedla důkladný průzkum egyptských pohřebních praktik, fascinujících a poněkud hrůzostrašných.“

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/70629970/balzamovac/

 

Kdo mířil na Hrad?

Jana Čechurová představuje 35 kandidátů na funkci československého prezidenta.

Během více než sedmdesátileté historie Československa se vystřídalo několik dějinných epoch charakterizovaných rozdílnými politickými poměry a na Pražském hradě se zároveň postupně vyměnilo devět mužů ve funkci prezidenta. Známe ale jejich protikandidáty a ty, o kterých se v různých érách jako o možné hlavě státu vážně uvažovalo? Byli to např. Jan Antonín Baťa, Jan Masaryk, Rudolf Slánský, Jiří Hanzelka, Štefan Kvietik a třicet dalších kandidátů.

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/48109572/kdo-miril-na-hrad/

 

Únor 2022

Světlušky a jiné povídky

Povídková sbírka o obyčejných životech neobyčejných žen

Žena na prahu dospělosti se snaží vyjádřit hrůzu a násilí, které vnímá kolem sebe. Mladá matka se chce postarat o své dítě, ale nedokáže se odpoutat od jeho tyranského otce. Lékařka po úspěšné praxi odchází do důchodu. Postarší sestry se musejí vyrovnat se smrtí své matky. Hannah Vincentová ve svých povídkách líčí osudy žen, které se vyrovnávají s požadavky společnosti, mužů, svých bližních i vlastního těla. Která z nich nakonec získá titul Ženy roku?

„V každé povídce vás Hannah Vincentová vtáhne do úplně nového světa plného překvapení a komplexních postav… Jedna z nejlepších povídkových sbírek, jaké jsem kdy četla.“ Instagram femi.books

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/69692819/svetlusky-a-jine-povidky/

 

Než vzpomínky vyblednou – Tošikazu Kawaguči

„Navštivte další japonskou kavárnu, která umožňuje cestování časem“

Než vzpomínky vyblednou je třetím volným pokračováním oblíbené japonské série o kavárně Funiculi funikula, ve které se hosté mohou na chvíli vrátit do minulosti. Na rozdíl od předešlých dílů se děj tentokrát přesouvá do města Hakodate, kde funguje podnik se stejnými pravidly. I zde lze cestovat časem pouze do chvíle, než na stolku vystydne káva. Dojemné čtení opět přiměje čtenáře přemýšlet o tom, co je v životě opravdu důležité a jak je třeba neustále pracovat na vztazích se svými blízkými.

Autor Tošikazu Kawaguči je profesí dramatik, a tak svou literární prvotinu Než vystydne káva (čes. 2019) napsal na motivy úspěšné divadelní hry. Druhý díl trilogie Než pravda vyjde najevo vyšel v Knize Zlín v roce 2020.

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/75909775/nez-vzpominky-vyblednou/

Březen 2022

Minuty do atomové půlnoci

Karel Pacner zkoumá, kolik času zbývalo do konce světa.

Hodiny Posledního soudu ukazují, kolik času zbývá světu do katastrofické půlnoci, možné globální pohromy. Od roku 1947, tedy téměř od počátku atomového věku, je tento symbol průběžně aktualizován. V dramatickém 20. století, jímž se prolíná příběh boje mezi demokracií a diktaturou, bylo lidstvo nejblíže zkáze na vrcholu studené války v roce 1953, tehdy zbývaly do konce světa 2 minuty. Naopak nejdále v roce 1991, kdy ručička ukazovala celých 17 minut do atomové půlnoci. Autor svým pronikavým pohledem a na základě bádání v archivech tajných služeb odkrývá zákulisí nejkritičtějších okamžiků moderní historie.

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/76979230/minuty-do-atomove-pulnoci/

 

 

 

Mám, co jsem si zasloužil

V novém vydání vyjde zpráva o zavraždění generálního tajemníka z pera Karla Kaplana.

Kniha nazvaná podle posledních slov Rudolfa Slánského před popravou detailně a poutavě pojednává o politických motivech a způsobech přípravy politických procesů v padesátých letech, věnuje se se zejména procesu s tzv. protistátním spikleneckým centrem v čele s R. Slánským. Díky možnostem přístupu do archivů KSČ se stal autor jedním z nemnoha historiků přesně obeznámených s temným pozadím politiky KSČ v prvních poúnorových letech a jeho knihy patří stále k zásadním pramenům.

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/79566960/mam-co-jsem-si-zaslouzil/

 

Místo, odkud není návratu – Mihrigul Tursunová, Andrea C. Hoffmannová

Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr

Lidskoprávní organizace a vlády po celém světě hovoří o zločinu proti lidskosti, o „kulturní genocidě“. Jednou z obětí čínských snah o totální asimilaci ujgurské menšiny se stala i Mihrigul Tursunová. Prošla si takzvanými převýchovnými tábory, ve kterých na vlastní kůži zažila nepopsatelné hrůzy, od psychického teroru až po fyzické násilí. Během jejího pobytu za mřížemi navíc zemřel, za dosud nevyjasněných okolností, jeden z jejích synů. Přestože také v exilu čelí výhrůžkám, našla v sobě odvahu otevřeně promluvit o tom, co prožila, a na základě vlastní zkušenosti popsat, co všechno musí Ujguři v Číně snášet. Její důležité očité svědectví přibližuje čtenářům osudy lidí, které jinak zůstávají skryty za zprávami z daleké Číny.

Příběh zaznamenala přední německá novinářka a spisovatelka Andrea C. Hoffmannová.

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/80982348/misto-odkud-neni-navratu/

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.