Na co se u nás můžete těšit v prvních měsících roku 2023

ediční plán

Nový rok 2023 očekáváme s napětím, a proto jej zahájíme thrillerem, poté se z prosluněného Madridu přesuneme zpět do Čech a naší historie a v závěru prvního čtvrtletí provedeme pomyslnou bilanci světa a lidstva.

Napětí 

 

Carmen Mola: Obřad 

Temperamentní policistka na stopě mrazivých rituálních vražd 

Temná rituální vražda po sedmi letech opět otřásla celým Madridem. Obětí trýznivého zločinu se stala další mladá žena, která měla těsně před svatbou.Tehdejší pachatel byl dopaden a dosud si odpykává trest, takže existují jen dvě možnosti: buď má následovníka, anebo je uvězněn nevinný. Ve strachem svíraném městě čeká inspektorku Elenu Blancovou největší výzva její kariéry. Podaří se jí rozplést případ, jehož kořeny vedou do nejtemnějších koutů lidské mysli? 

 

 

 

Česká beletrie 

Hynek Čapka: Neviditelné kořeny 

Krev není voda. Románová kronika o rodině ve víru československých dějin. 

Listopad 1989. Vysokoškolák Pavel prožívá události revolučních dní, které poznamená rodinná tragédie: jeho otec, příslušník StB, spáchá sebevraždu. Pavel se navíc dozvídá, že je adoptovaný, a tak začíná pátrat po svých kořenech. Nedlouho po druhé světové válce se snaží Tomáš a Anežka, zaměstnanci firmy Baťa, uprchnout přes střežené hranice ze své vlasti. Co mají desítky let vzdálené osudy společného a jak je ovlivní bouřící dějiny? 

 

 

 

 

 

Non-fiction 

Vaclav Smil: Jak svět doopravdy funguje 

Mistrovské dílo o principech světa, které ohromilo i Billa Gatese 

Lidstvo ještě nikdy ve své historii nemělo tolik informací, přesto si jen málokdo uvědomuje, jak svět ve skutečnosti funguje. Oceňovaný vědec českého původu Vaclav Smil popisuje a objasňuje složité procesy s neuvěřitelnou lehkostí. Zabývá se sedmi základními principy moderní společnosti, počínaje energiemi přes globalizaci až po výzvy čekající v budoucnosti. Abychom mohli začít řešit problémy, musíme nejdříve pochopit základní fakta. S touto fascinující publikací to bude mnohem snazší. 

 

 

 

Od dubna až do léta 2023 se můžete těšit na nové knihy našich kmenových autorů, jako je norský bestsellerista Jo Nesbø, britský autor slavného románu Skleněný pokoj Simon Mawer anebo japonský spisovatel feel-good „kavárenských“ příběhů Tošikazu Kawaguči. Z pera žen nebude chybět pokračování úspěšné „dokonalé série“ britské detektivkářky Helen Fieldsové

Uvedeme také nové autory a autorky. Hned dvě knihy z Finska – thriller z psychoterapeutického prostředí od Martty Kaukonenové s názvem Krvavý motýl a silný historický román o zakázané lásce během druhé světové války s poetickým názvem Průsvitné srdce od spisovatelky Katji Kallio

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.