Co pro vás chystáme na třetí čtvrtletí

ediční plán

Ve třetím čtvrtletí se v Knize Zlín můžete těšit na rozmanitou nabídku knih. Dočkáte se jak pokračování detektivní série Kristiny Ohlssonové, tak novinky Jaroslava Kalfaře a Draga Jančara, nebo bohatě ilustrovaného průvodce světem Zaklínače.

 

 

Martta Kaukonenová: Krvavý motýl

Čím hlouběji se do duše nahlíží, tím víc zla se probouzí. Návykový thriller z terapeutického prostředí.

Dvacetiletá sériová vražedkyně Ira pod záminkou vyléčení dávného traumatu navštíví slavnou terapeutku Clarissu. Clarissa Virtanenová je nejlepší ve svém oboru a mediálně známá z obálek lifestylových časopisů. Svým svěřenkyním říká princezny a netouží po ničem jiném než je zachránit. Nebo je v tom víc? Když se Ira stane její pacientkou, jen jedna z nich ví, že je spojuje temné tajemství z minulosti. Zjistí to ta druhá dřív, než dojde k tomu nejhoršímu zvratu?

Z finštiny přeložila Lenka Fárová.

 

Steve Berry: Faktor Omega

Vatikán nikdy nezapomíná. Akční thriller balancující na ostří skutečné historie.

Co skrývá Gentský oltář a proč byl tolikrát v historii ukraden či poničen? Tajemstvím opředená relikvie vstoupí i do života bývalého agenta FBI Nicka Leeho. Jeho bývalá snoubenka právě v Belgii restauruje dvanáctou desku oltáře a chce se s Nickem podělit o úchvatný nález. Oba se ale nečekaně zapletou do prastarého konfliktu. Proti sobě stojí tajný řád panen svatého Michaela a Vatikán, odhodlaný získat to, co jeptišky střeží. Bude šokující pravda vyjevena, nebo navždy zmizí z našeho světa?

Přeložil Martin Verner.

 

Rachel Amphlett: Vůle žít

Dokonalá vražda je ta, o které nikdo neví. Druhý případ Kay Hunterové.

Příměstský vlak přejede tělo na úseku trati přezdívaném „míle sebevrahů“. Brzy se však ukáže, že muž byl obětí promyšlené vraždy. Detektiv seržantka Kay Hunterová dojde k mrazivému závěru: inkriminovaná trať svou pověst získala kvůli brutálnímu sériovému vrahovi. Kay musí prošetřit řadu odložených případů a zároveň zjistit, kdo stojí za profesní mstou namířenou proti ní. Když dojde k další vraždě, Kay si uvědomí, že pachatel změnil svůj jízdní řád. Smrtící plán se dal do pohybu a čas se neúprosně krátí…

Přeložila Jitka Šišáková.

 

Polly Ho-Yen: Temná ukolébavka

Mrazivá dystopie, která se zdá být až příliš pravděpodobná.

Svět se nachází v krizi neplodnosti, poslední přirozený porod proběhl před dvaceti lety a počít je možné už pouze skrze bolestivou a životu nebezpečnou indukci. Ani po zdárném porodu však novopečení rodiče nemají klid – jsou pod neustálým přísným dohledem Úřadu pro kvalitní rodičovství, který je snadno může shledat nezpůsobilými a dítě jim odebrat. Kit si vždycky myslela, že děti mít nechce – ne když viděla, co všechno to obnáší a jaké oběti je třeba přinést. Poté však potká Thomase a s ním nakonec počne holčičku Mimi. Po sérii rodičovských přešlapů ale Kit čelí možnosti, že o svou dceru přijde. Kam až jsme ochotní zajít, abychom ochránili svou rodinu?

Přeložila Sylva Ficová.

 

Jane Isaacová: Smysl vraždy

Nic není takové, jak se zdá. První díl napínavé detektivní série.

Anna Cottrellová zažívá zcela obyčejný den – až do chvíle, kdy ve svém bytě najde mrtvolu neznámého muže. Přestože popírá, že by měla s vraždou cokoli společného, důkazy ji neodvolatelně spojí s obětí. Detektiv šéfinspektorka Helen Laveryová vede své první vyšetřování vraždy, kterou obestírá síť lží a tajemství. Když zmizí člověk, k němuž má Anna blízko, Helen pochopí, že čas se krátí. Dokáže případ rozluštit dřív, než skončí v rukou zkušenějšího kolegy a než chladnokrevný vrah dokoná svůj zvrácený plán?

Přeložila Alena Gentile.

 

Sharon Dempsey: Znamení viny

Tajemství málokdy zůstanou pohřbená navždy… Druhý díl krimisérie ze Severního Irska.

Když je v Belfastu nalezeno tělo Jamese McCalluma, jeho smrt vypadá jako sebevražda. Danny Stowe a Rose Laineyová ale brzy přijdou na to, že muž byl zavražděn. Vyšetřování postupuje a policie v Jamesově počítači objeví zašifrované složky, z nichž zjistí, že byl posedlý případem osmileté dívky, která před dvaceti lety beze stopy zmizela. Proč ho odložený případ tak fascinoval a jak souvisí s jeho úmrtím? Tajemství málokdy zůstanou pohřbená navždy, ale vrazi se nezastaví před ničím, aby ta svá uchovali.

Přeložila Jitka Šišáková.

 

Kristina Ohlssonová: Ledoborec

Z ledových hlubin se dere temnota. Druhý díl atmosférické detektivní série.

Do ospalé přímořské vesničky Hovenäset přišla bílá zima. August Strindberg je šťastnější než kdy dřív: jeho vetešnictví si vede skvěle, a navíc je čerstvě zamilovaný. Během mrazivé lednové noci však jeho idylou otřese požár, který zničí dvě chatky u moře. Jedna patřila Augustovi a druhá místnímu starousedlíkovi Axelovi. Inspektorka Maria Martinssonová se pouští do vyšetřování, které se záhy rozšíří o vraždu. Někdo skrývá smrtící tajemství… a nebezpečí hrozí Augustovi i Marii.

Ze švédštiny přeložila Vendula Nováková.

 

 

 

Nora Eckhardtová: Kniha, kterou posypal hvězdný prach

Dobrodružný, napínavý i vtipný výlet do historie nakladatelského prostředí

Praha, 1874. Dva nakladatelští rivalové uzavírají sázku o to, kdo vydá úspěšnější knihu. Souboj Maxe Alfreda a Jonatana Bartoloměje je zprvu míněn s nadsázkou, ale postupně nabírá na důležitosti, až jsou oba pro své prvenství ochotní obětovat téměř cokoli – i střechu nad hlavou. Zápolení provází drobné podvůdky, pikle a tajnosti. Ve chvíli, kdy se Alfred rozhodne využít exklusivního letu balónem ke zviditelnění své „Knihy, kterou posypal hvězdný prach“, se však honba za výhrou mění v opravdové drama…

Kniha vychází 21. srpna 2023 a již dnes si zarezervujte termín křtu ve středu 13. září v podvečer v pražské Stromovce.

 

Drago Jančar: A láska samotná

Jedna dívka, dva muži na opačné straně barikády a příběh nejedné lásky.

Píše se rok 1941 a slovinský Maribor je po okupaci německými vojsky připojen ke Třetí říši. Sousedé a rodiny jsou od sebe násilně odtrženi a v okolních horách se organizuje hnutí odporu. V ulicích stísněných strachem potká mladá Sonja rodinného známého, který ji kdysi zachránil, když zapadla při lyžování do sněhu. Tehdy mu říkala Ludek, nyní je z něj přísný a odměřený německý důstojník SS Ludwig Mischkolnig. Sonja má ale na srdci něco, s čím by jí mohl pomoci… Co vše bude za tu službu ochotná obětovat?

Ze slovinštiny přeložil Aleš Kozár.

 

Jaroslav Kalfař: Stručná historie věčného života

Dystopický román z blízké budoucnosti od autora bestselleru Kosmonaut z Čech

Když se Adéla dozví, že je nevyléčitelně nemocná, upnou se její myšlenky k Tereze – dceři, kterou před čtyřiceti lety hned po porodu opustila. V Česku tak zanechá dospělého syna Romana a vydá se do Spojených států, kde Tereza vyvíjí lék zajišťující nesmrtelnost. Než ale stačí matce pomoci, Adéla za záhadných okolností umírá. Tereza s Romanem se neznají, ale teď musí spojit síly, aby matčiny ostatky vrátili domů. Podaří se jim to i přese všechna nebezpečí technokratické diktatury, v niž se Amerika proměnila?

Přeložila Veronika Volhejnová.

 

Jan Poláček: Příběh spalovače mrtvol

Dvojportrét Ladislava Fukse

Vstupte do světa masek a zrcadel! Na počátku svých pamětí Ladislav Fuks říká: „Nejúplněji

jsem obsažen jen a jen ve svých knihách. Bude-li je někdo číst za sto let, nebude ho zajímat, jaký jsem byl já. Pokud ano, tak si mě stvoří z toho, co si přečetl.“ Tato slova přivedla spisovatele Jana Poláčka na myšlenku napsat příběh o našem nejzáhadnějším spisovateli druhé poloviny dvacátého století.

 

 

Hana Lamková: O Vinohradech, kdysi královských

Příběhy z bulvárů i zákoutí

Byl jednou jeden dům… na rohu Mánesovy a Třebízského ulice na pražských Vinohradech. Strhující příběh nejen onoho domu a jeho obyvatel, ale i celé pražské čtvrti, zajímavých Vinohraďáků, známých i méně známých, a v neposlední řadě příběhy několika divadelních souborů s touto čtvrtí spjatých vypráví spisovatelka a „první dáma černého divadla”, která prožila v onom domě celý svůj život. A o tom, že překotná doba uplynuvších více než sta let strhující příběhy přímo vytváří, nemůže být pochyb.

 

 

Encyklopedie Zaklínače

Průvodce světem Zaklínače pro fanoušky knižní předlohy, počítačové hry i seriálu z Netflixu

Legendární zaklínač Geralt během svých dobrodružství navštívil řadu míst: království Cintru, les dryád Brokilon či pohádkové knížectví Touissant. Na cestách potkal mnoho barvitých postav i krvelačných tvorů. Poznejte je všechny! V této ilustrované publikaci procestujete bájný svět Andrzeje Sapkowského, seznámíte se s osudy Geraltových přátel i soupeřů a utkáte se s monstry jako bazilišek, kikimora nebo striga. Opásejte se zaklínačskými meči a vyrazte objevovat jednu z nejslavnějších fantasy ság všech dob.

Přeložila Veronika Trusová.

 

 

 

Carmen Mola: Obřad

Temperamentní policistka na stopě mrazivých rituálních vražd

Temná rituální vražda po sedmi letech opět otřásla celým Madridem. Obětí trýznivého zločinu se stala další mladá žena, která měla těsně před svatbou. Tehdejší pachatel byl dopaden a dosud si odpykává trest, takže existují jen dvě možnosti: buď má následovníka, anebo je uvězněn nevinný. Ve strachem svíraném městě čeká inspektorku Elenu Blancovou největší výzva její kariéry. Podaří se jí rozplést případ, jehož kořeny vedou do nejtemnějších koutů lidské mysli?

Překlad: Anna Melicharová

Čte: Pavel Hromádka

 

Jørn Lier Horst: Zlovůle

Nenapravitelný sériový vrah sedí za mřížemi – je možné, že ho ani ty nezastaví?

Vězeň odsouzený na doživotí za vraždu dvou dívek se rozhodne policii ukázat, kam skryl nikdy nenalezené tělo třetí oběti. Připravená prověrka na místě se však zvrtne a vrah za dramatických okolností uprchne. Wisting i jeho kolega Stiller z oddělení dlouhodobě nevyřešených případů jsou přesvědčení, že mu pomáhal tajemný Komplic, jehož se dosud nepodařilo dopadnout. Stop je ale málo a času ještě méně. Když někdo unese mladou policistku, jde už o vteřiny.

Překlad: Kateřina Krištůfková

Čte: Zdeněk Kupka

 

Jørn Lier Horst: Otázka viny

Odsouzený vrah. Anonymní dopisy. Nebezpečná hra, ve které jde o všechno.

William Wisting si od zločinu neodpočine ani během dovolené. Když mu přijde anonym odkazující na dávno vyřešenou vraždu sedmnáctileté dívky, rozhodne se případ přezkoumat. Zdá se, že něco nesedí… a další dopisy to potvrdí. Vrchního komisaře se zmocňuje nepříjemný pocit, že s ním tajemný pisatel manipuluje jako s loutkou. Podaří se mu odhalit jeho identitu a motiv? A co když vše souvisí s jiným, velmi podobným případem? Pravda je zahalená v mlze iluzí – Wisting ji však hodlá najít za každou cenu.

Překlad: Kateřina Krištůfková

Čte: Zdeněk Kupka

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.