Audioknihy pro jaro a léto 2023

ediční plán

Pro naše posluchače jsme připravili hned tři audio novinky starších titulů populárního norského autora detektivních příběhů Jørna Liera Horsta s vyšetřovatelem Williamem Wistingem v hlavní roli – Katharinina šifra, Zadní pokoj a Zlovůle. Audio zpracování se dočkaly vzápětí po vydání knižním též další strhující detektivky – Vlk Samuela Bjørka z oblíbené řady Holger Munch a Mia Krügerová a Temná hra – první titul z nové detektivní série Brita Andy Maslena. A vůbec poprvé vychází v české audioverzi též kniha celosvětově uznávaného kanadského vědce českého původu Vaclava Smila, tentokrát bestsellerový titul Čísla nelžou.

 

Jørn Lier Horst: Katharinina šifra

Když někdo zmizí beze stopy, je to záhada sama o sobě. Ale co když po sobě zmizelý zanechá něco, co onu záhadu ještě umocní?

William Wisting přijíždí k domu Martina Haugena, odkud před čtyřiadvaceti lety zmizela Haugenova manželka Katharina. Případ se nikdy nepodařilo vyřešit. Oba muži se během dlouhého vyšetřování spřátelili, a tak Wisting Haugena v den Katharinina zmizení každý rok navštěvuje. Jenže tentokrát je dům zamčený a Haugenův telefon hluchý. Téhož dne navštíví Wistinga kriminalista Adrian Stiller z Kriposu, případ Kathariny Haugenové souvisí s jiným podivným zmizením.

Čte: Zdeněk Kupka

 

Jørn Lier Horst: Zadní pokoj

Tajuplný požár, krabice plné peněz a záhadné zmizení. Je možné dokonale zahladit přečiny minulosti?

Na chatě bývalého ministra zdravotnictví a zahraničí Bernharda Clausena se našla pozůstalost neslučitelná s obrazem bezúhonného politika. V sázce mohou být i národní zájmy. Během utajeného pátrání se vynoří stopy vedoucí k případu zmizelého rybáře u jezera Gjersjo, který vyšetřuje Adrian Stiller, kriminalista z oddělení dlouhodobě nevyřešených případů. William Wisting s ním chtě nechtě musí opět spolupracovat.

Čte: Zdeněk Kupka


Jørn Lier Horst: Zlovůle

Nenapravitelný sériový vrah sedí za mřížemi – je možné, že ho ani ty nezastaví?

Vězeň odsouzený na doživotí za vraždu dvou dívek se rozhodne policii ukázat, kam skryl nikdy nenalezené tělo třetí oběti. Připravená prověrka na místě se však zvrtne a vrah za dramatických okolností uprchne. Wisting i jeho kolega Stiller z oddělení dlouhodobě nevyřešených případů jsou přesvědčení, že mu pomáhal tajemný Komplic, jehož se dosud nepodařilo dopadnout. Stop je ale málo a času ještě méně. Když někdo unese mladou policistku, jde už o vteřiny.

Čte: Zdeněk Kupka

 

Samuel Bjørk: Vlk

Tady to všechno začalo. Mysteriózní prequel bestsellerové série.

Píše se rok 2001. Novopečený šéf zvláštní vyšetřovací jednotky Holger Munch má za úkol vyřešit vraždu dvou jedenáctiletých chlapců. Nedostatek důkazů ho přivede na nápad angažovat talentovanou studentku policejní akademie Miu Krügerovou. Ani s pomocí její intuice se však nevyhnou všem falešným stopám, které jim zanechává pomatený vrah posedlý vizuální dokonalostí. Podaří se nakonec dopadnout muže, jenž má hrůzné činy na svědomí?

Čte: Petra Špalková

 

Andy Maslen: Temná hra

Má tajemství, co ho možná zničí. Předtím ale musí dopadnout vraha.

Čerstvě povýšený inspektor Henry Ford je povolán k vyšetřování dvojité vraždy. I přes nedostatek indicií tuší, že za vším stojí sériový vrah. Ford totiž z vlastní zkušenosti dobře ví, jak po sobě zločinci zahlazují stopy. Před lety přišel o manželku při horolezecké nehodě, kterou sám způsobil. Ponurou pravdu se snaží utajit před svým synem i novou partnerkou, s níž spolupracuje na případu. Dokáže celou situaci ustát dost dlouho na to, aby zabijáka zastavil?

Čte: Marek Holý

 

Vaclav Smil: Čísla nelžou

71 věcí, které byste měli vědět o světě

Čísla nelžou. Ale jakou pravdu sdělují? 71 tematických kapitol přináší kromě nových informací a fascinujících příkladů z energetiky, dopravy či ekologie také odpovědi na otázky typu: Proč elektrická auta zatím nejsou šetrná k životnímu prostředí? Proč je těžké předpovědět, jak zlá bude probíhající pandemie? A jak lidstvo a vynálezy moderního světa ovlivňují život na naší planetě?

Čte: Pavel Hromádka

 

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.