Můj bratr


Karin Smirnoff

Syrové rodinné drama plné vášně i napětí. Švédská literární senzace.

Jana Kippo se vrací na rodný statek na severu Švédska. Kdysi odsud utekla poté, co její bratr napadl otce lopatou. Bratr se nyní upíjí k smrti a matka po mrtvici chátrá v domově důchodců. Návštěva v Janě oživí vzpomínky na dětství plné násilí, přesto se rozhodne zůstat, aby se pokusila vyrovnat s minulostí. Jenže drsná realita venkova, kde v rodinách po generace vládne alkohol a nikoho nezajímá, co se děje za zavřenými dveřmi, bude krutým soupeřem. Naděje na odpuštění ale umírá poslední. Snad.

Karin Smirnoff je švédská spisovatelka, původně pracovala jako novinářka, ale pak se rozhodla změnit obor a koupila dřevařskou firmu v severním Švédsku. Později vystudovala literární akademii při univerzitě v Lundu a právě v té době začala psát trilogii s hlavní hrdinkou Janou Kippovou, jejíž děj se odehrává ve vesnici nedaleko autorčina rodiště v Umea.

Hned první díl se stal ve Švédsku senzací a byl nominován na prestižní Augustovu cenu. Celá trilogie je ceněna jak čtenáři, tak kritiky za svou literární kvalitu. Rodinné drama vypráví o skrytých traumatech, boji se závislostmi a touze někam patřit. Na osudech Kippových líčených se syrovou něhou a jedinečným jazykem autorka odhaluje kruté lidské pohnutky v celé jejich bolestné obnaženosti. Boří při tom nejen pravidla gramatiky.  

V roce 2021 bylo oficiálně oznámeno, že se Karin Smirnoff stává další autorkou pro pokračování bestsellerové série Millenium.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji

další tituly z řady "Jana Kippo"

detailní informace

Počet stran 320
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 29.01.2024
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,356 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Řady Jana Kippo
Původní název Jag for ner till bror
Původní jazyk švédština
Překladatel Lucie Olešová
EAN 9788076625884
Věk od 18
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Recenze

iliteratura.cz - Ztraceni ve vánici a věčném opakování


"Osamělé usedlosti zapadlé sněhem, nemilosrdná švédská zima a záhadné úmrtí. Na první pohled základní ingredience pro průměrný thriller využívající popularitu severské detektivky. A na ten druhý?"

autor knihy

Karin Smirnoff Karin Smirnoff

Karin Smirnoff


Karin Smirnoff (* 1964) je švédská spisovatelka, která původně pracovala jako novinářka, ale pak se rozhodla změnit obor a koupila dřevařskou firmu v severním Švédsku. Později vystudovala literární akademii při univerzitě v Lundu a právě v té době začala psát trilogii s hlavní hrdinkou Janou Kippovou, jejíž děj se odehrává ve vesnici nedaleko autorčina rodiště v Umeå. Hned první díl Můj bratr (Jag for ner till bro, 2018) se stal ve Švédsku senzací a byl nominován na prestižní Augustovu cenu. Celá trilogie – Naše matka (Vi for upp med mor, 2019) a Návrat domů (Sen for jag hem, 2020) – je ceněna jak čtenáři, tak kritiky za svou literární kvalitu. Rodinné drama vypráví o skrytých traumatech, boji se závislostmi a touze někam patřit. Na osudech Kippových líčených se syrovou něhou a jedinečným jazykem autorka odhaluje kruté lidské pohnutky v celé jejich bolestné obnaženosti. V roce 2021 bylo oficiálně oznámeno, že se Karin Smirnoff stává další autorkou pro pokračování bestsellerové série Millenium.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.