Dopisy měsíčního dne


Emmi Itäranta

Vesmírná romance o touze a naději překračující hranice světů

Léčitelka Lumi pochází ze Země a její choť, špička v oblasti botaniky Sol, z Marsu. Když se Sol dlouho nevrací ze služební cesty, spustí Lumi pátrání a postupně odhaluje tajemství, která před ní Sol skrývá. Ve vzpomínkách ohledává společnou minulost, o níž si myslela, že patří jen jim dvěma. Stopy ji vedou z bohatých marsovských kolonií na planetu Zemi, která je kvůli devastaci životního prostředí už jen ubohým stínem své zašlé slávy. A také do světů ztracených duší, kam dokáží vstoupit jen léčitelé. Jak se zmizením souvisí tajná ekologická skupina? A čeká Lumi a Sol na jejich meziplanetárních křižovatkách vůbec ještě budoucnost?

Román psaný v dopisech vypráví ve vědecko-fantastických kulisách univerzální milostný příběh dvou osob ze zcela odlišných světů.

„Něžná a působivá meditace o lidské potřebě sdílet s druhými život a lásku.“ – Publishers Weekly

„Nádherný příběh o zkoumání environmentální etiky a síly rituálů.“ – Washington Post

Číst více
449,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 336
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.03.2024
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,426 kg
Jazyk čeština
Původní název Kuunpäivän kirjeet
Původní jazyk finština
Překladatel Michal Švec
EAN 9788076626348
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

iliteratura.cz - Vesmírná odysea za záchranou lidstva


"Daleká budoucnost. Planeta Země je z většiny neobyvatelná, lidé kolonizují přilehlá i vzdálenější vesmírná území. Kam až povede naše rozpínavost a drancování přírody? A kam se uchýlit při hledání spásy?"

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.