Tajný spolek hladových žen


Lara Williamsová

S humornou nadsázkou podaný román o konzumním vztahu nejen k jídlu, ale i k sobě, k lidem, ke světu.

Robertě táhne na třicet let, pracuje pro módní web a na obzoru žádný vážný vztah. Její snahy dostát ideálům současné ženy pokaždé něco zhatí. Pak ale potká Stevie a společně založí Tajný spolek hladových žen, bezpečný kruh, v němž je každá z členek sama sebou a nebojí se ukázat svou pravou tvář. Scházejí se po setmění a nezřízeně se cpou. Vnikají do soukromých objektů a řádí v nich… Co když ale do jejich kruhu pronikne muž?

Debutový román britské autorky Lary Williamsové vtipně a výstižně zachycuje nadčasová témata, jako jsou mezilidské vztahy, ideál fyzické krásy či konzumní přístup k jídlu.

Zahraniční recenzenti román přirovnávají ke knihám k Sally Rooneyové nebo ke Klubu rváčů Chucka Palahniuka.

Z angličtiny přeložila Alžběta Ambrožová.

„S touto knihou budete chtít hodovat… je vskutku tak výtečná!“ Cosmopolitan

„Nevěřte vegetariánům, kteří se vám snaží namluvit, že maso nemá chuť, že ta pochází z koření nebo z marinády. Maso má chuť samo o sobě: země a kov, špek a krev. Já mám nejradši kuřecí. Jsem schopná sníst celého toho ptáka na jeden zátah, na stojáka přímo z trouby, popálit si holé ruce o jeho maso. Upéct kuře svede každý – z tohohle zvířete se vaří snadno. Zato připravit dobré jehněčí, to už je větší oříšek.“

Číst více
349,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 324
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.01.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,445 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Tereza Králová
Původní název Supper Club
Původní jazyk angličtina
Překladatel Alžběta Ambrožová
EAN 9788074739446
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

informuji.cz - Tajný spolek hladových žen , Anežka Gavendová


„Tajný spolek hladových žen je inteligentní počin o opouštění, vývoji a odpouštění. O koloběhu života, ze kterého se nedá vymanit, ale jenž dá se zpříjemnit, a to nejen jídlem, ale i dobrodružstvími, která nás vedou za hranice našich možností.“

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.