Kaštánek


Soren Sveistrup

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin

Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění.

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů.

Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal.

Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.

Číst více
399,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Žánr thriller
Počet stran 464
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 29.04.2019
Formát 148x210 mm
Hmotnost 0,747 kg
Jazyk čeština
Překladatel Kristina Václavů
EAN 9788074737732
Věk od 18
Edice TOP thriller
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

blesk.cz - Kaštánek jako svědek nelítostných skutků, Ivan D. Hladík


„…Temný, severský, vynikající. Takový je Kaštánek Sorena Sveistrupa. Možná vám způsobí noční můry, s jistotou se od něj však nebudete chtít odtrhnout...“

krajskelisty.cz - Jasný thriller roku, Zdeněk Svoboda


„…To se povede málokdy. Takhle strhující, vygradovaný, logický, precizní a po všech stránkách dokonalý román nemáme možnost recenzovat příliš často…“

autor knihy

Soren Sveistrup Soren Sveistrup

Soren Sveistrup


Søren Sveistrup je mezinárodně úspěšný scenárista. Studoval scenáristiku na Dánské filmové škole a titulem bakaláře završil studium historie a literatury na Kodaňské univerzitě. Jeho seriál The Killing (v češtině uveden pod názvy Zločin nebo Vražda) byl oceněn výročními cenami profesních organizací i filmových festivalů a britskou Televizní cenou BAFTA za nejlepší zahraniční seriál. Práva k vydání jeho románového debutu Kaštánek (2019) byla prodána do 25 zemí.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.