Energie | nakladatelství

Energie

Průvodce pro začátečníky

Václav Smil

Navýsost aktuální kniha o možnostech využití energie, její produkci i vlivu na změny klimatu z pera světově uznávaného vědce.

Podle Einsteinovy slavné rovnice E=mc2 lze veškerou hmotu přeměnit v energii. Je všude a je vším. V tomto hodnotném zasvěcení do tématu uznávaný odborník Vaclav Smil vysvětluje její klíčovou roli ve vývoji jak naší planety, tak moderní společnosti. Počínaje jejími zdroji a využitím až po její toky a konverze Smil mapuje kritický význam energie pro:

  • vnitřní procesy lidského těla
  • biosféru planety země a obnovitelné zdroje
  • globální oteplování a jeho prevenci

V popisu mimo jiné i politicky motivovaného závodu o účinnější a ekologičtější paliva autor rovněž odhaluje dopady našich každodenních rozhodnutí na spotřebu energie. Svým komplexním přístupem a praktickými postřehy tento stravitelně podávaný průvodce ukazuje, jak je každý aspekt naší existence ovládán jedním z nejdůležitějších konceptů našeho vesmíru.

„Závan svěžího vzduchu a klenot knihovny.Bohaté na inteligentní postřehy, napsané brilantním jazykem.“ Profesor David G. Victor, School of Global Policy and Strategy, UC San Diego <Vaclav Smil(1943) je autorem třiceti knih o energii, životním prostředí, potravě a historii technického pokroku, mimo jiné Prime Movers of Globalization: The History and Impact of Diesel Engines and Gas Turbines (Hnací síly globalizace: Historie a dopad vznětových motorů a plynových turbín, MIT Press, 2010). Do roku 2011 působil na University of Manitoba v Kanadě, kde dosáhl titulu Distinguished Professor. V roce 2010 byl časopisem Foreign Policy zařazen do žebříčku Top 100 Global Thinkers (první stovka globálních myslitelů). www.vaclavsmil.com
Číst více
269,00 Kč doporučená cena
Nedostupné

další tituly z řady "Knihy Václava Smila"

detailní informace

Počet stran 280
Datum vydání 12.03.2018
Formát 135x190 mm
Hmotnost 0,308 kg
Jazyk čeština
Původní název Energie. A Beginers Guide
Původní jazyk angličtina
Překladatel Pavel Kaas
EAN 9788074736346
Věk od 15
Edice TEMA
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.