Modrá světla Jokohamy


Nicolás Obregón

Strhující, atmosférický a mnohovrstevnatý román, který je jedním z nejdiskutovanějších debutů roku 2017.

Inspektor Iwata se po těžkém životním období vrací k práci u policie. Nastupuje na tokijské oddělení vražd, kde je s novou horkokrevnou kolegyní okamžitě postaven před hrůzu nahánějící případ vyvražděné rodiny. Pachatel vyňal jedné z obětí srdce, na místě po sobě zanechal tajemný symbol a vše nasvědčuje tomu, že půjde pouze o první ze série brutálních rituálů. Detektiv, který vyšetřování vedl od počátku, spáchal po krátké době sebevraždu a pátrání po vrahovi podrobí těžké zkoušce také Iwatovu křehkou psychiku zatíženou nejedním traumatem z minulosti… Modrá světla Jokohamy jsou evokativní a mnohovrstvený román s detektivní zápletkou, napsaný s výsostným citem pro atmosféru.
Číst více
349,00 Kč doporučená cena
Nedostupné
Podobné

detailní informace

Počet stran 440
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 16.10.2017
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,57 kg
Jazyk čeština
Původní název Blue Light Yokohama
Původní jazyk angličtina
Překladatel Pavel Bakič
EAN 9788074735769
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

video

Recenze

Elle - Španělský Japonec, Martin Hradecký


„…Na své si přijdou ti, kteří si libují v nejvyšším napětí svých nervů, jakož i ti, které při čtení zajímá dokonale prokreslená psychologie postav. Obregón totiž skvěle zvládá obojí, a tak ELLE vyhlašuje Modrá světla Jokohamy s inspektorem Iwatou v hlavní roli nejlepší kriminálkou přeloženou v roce 2017 do češtiny…“

autor knihy

Nicolás Obregón Nicolás Obregón

Nicolás Obregón


Nicolás Obregón vyrůstal v Madridu a Londýně, žije v Los Angeles a za svou „duchovní vlast“ označuje Japonsko. Už v dětství mu učarovaly japonské komiksy. Než se stal spisovatelem na plný úvazek, živil se jako knihkupec, pošťák, redaktor právních textů nebo autor cestopisů. K napsání knihy Modrá světla Jokohamy jej inspiroval skutečný zločin, o němž četl při své první návštěvě Japonska a který i po desetiletích zůstává stále nevyřešen.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.