Bílé město


Karolina Ramqvistová

Jaký je život žen, které žijí po boku gangsterů?

V luxusní vile s neprůstřelnými skly bydlí Karin se svou půlroční dcerou Dream. Je sama, v kapse má poslední pětistovku, skříně v kuchyni jsou prázdné. V domě je zima a špína, venku vytrvale sněží. Jednoho dne se u dveří objeví exekutor a Karin hrozí nebezpečí, že přijde o to poslední, co má, dům, který ji tu po sobě zanechal John. Podaří se jí překonat svou pasivitu a najít pro sebe a pro Dream cestu ven? Román Karoliny Ramqvistové „Bílé město“ je volným pokračováním „Gangsterovy přítelkyně“. Je to provokující a pro novou švédskou literaturu poněkud netypický portrét mladé ženy z kriminálního prostředí, kde panuje násilí a kde rozhodují muži a ženám připadá úděl samoty a luxusního konzumu. Román má naprosto nečekané a překvapující rozuzlení, formálně i stylisticky je stejně přesvědčivý jako román předchozí.
Číst více
369,00 Kč doporučená cena
Nedostupné
Podobné

detailní informace

Počet stran 168
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.05.2017
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,318 kg
Jazyk čeština
Původní název Den vita staden
Původní jazyk švédština
Překladatel Irena Kunovská
EAN 9788074735011
Věk od 15
Edice Fleet
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Recenze

lidovky.cz - Působivý psychologický thriller, Petra Smítalová


„…Literární styl Ramqvistové je jazykově i stylisticky úsporný, soustředěný a míří přímo „na komoru“. Stejně jako v jejím předcházejícím románu Gangsterova přítelkyně, který byl v roce 2010 nominován na Literární cenu Švédského rozhlasu. Žádný patos, žádná zbytečná slova. Schopnost v několika málo větách velmi přesně popsat prostředí, osoby, pocity i myšlenky propůjčuje textu naléhavost a autentič... Více

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.