Architektura štěstí | nakladatelství

Architektura štěstí


Alain de Botton

Objevte znovu krásu všedních věcí a začněte uvažovat o architektuře jako o možném zdroji životního štěstí.

Architektura štěstí je jednou z „knih života“, kterými chce autor obrátit zrak čtenářů na věci všední, věci kolem nás a otevŕít jim oči v jejich vnímámí. Jedním z důležitých, ale opomíjených důvodů, proč se cítíme šťastní či nikoli, je prostředí, v němž žijeme – ovlivňují nás zdi, židle, budovy i ulice, které nás obklopují. Přesto bývá zájem o architekturu a design často odbýván jako frivolní až požitkářský. Architektura štěstí začíná od myšlenky, že to kde jsme, může silně ovlivnit to, kým bychom mohli být – a argumentuje tím, že je úkolem architektury je, aby nám stále a výmluvně připomínala náš vlastní potenciál. I když se mnoho architektů úplně vyhýbá diskuzi krásy, tato kniha se točí kolem velmi široké a naivní otázky „Co je krásná budova?“ Najít odpověď se rovná výpravě do filozofie a psychologie architektury a cílem je změnit náš pohled na naše domovy, ulice i na sebe sama. Ve vydavatelství KNIHA ZLIN vychází také další z „knih života“, Umění cestovat a Útěcha ve filozofii.
Číst více
359,00 Kč doporučená cena
Nedostupné
Podobné

detailní informace

Žánr architektura
Počet stran 168
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.10.2010
Formát 135x190 mm
Hmotnost 0,473 kg
Jazyk čeština
Původní název Architecture of happiness
Překladatel Eva Dejmková
EAN 9788087162644
Věk od 15
Edice TEMA
Typ Kniha
Vazba brožovaná šitá s chlopněmi

autor knihy

Alain de Botton Alain de Botton

Alain de Botton


Alain de Botton pochází z Curychu, nyní žije a pracuje v Londýně. Knihy, popisované jako „filozofie běžného života“, píše už od svých třiadvaceti let. Většina z nich jsou esejisticky pojatá pojednání o různých oblastech lidského života – lásce (Lekce z lásky), filozofii (Útěcha z filozofie), cestování (Umění cestovat) i architektuře (Architektura štěstí). Kromě psaní knih se de Botton věnuje i filmovým dokumentům.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.