V tomto domě straší | Albatros media

V tomto domě straší


John Boyne

Strhující pocta duchařským příběhům z 19. století

Strhující pocta duchařským příběhům z 19. století Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století. Boyne mistrně využívá prostředky dickensovského stylu i klasické duchařské motivy. Je rok 1867 a Eliza Cainová se po smrti otce, jehož stála život návštěva přednášky Charlese Dickense, ocitne bez prostředků a přijme místo guvernantky na odlehlém norfolkském sídle Gaudlin Hall. Řada neblahých zážitků, které jí otřásly už cestou tam, pokračuje, když ke svému překvapení zjistí, že jsou v celém domě jen dvě děti: Isabella a Eustace. Kdo je její tajuplný zaměstnavatel, se od nich nedozví a večer, když uléhá, ji vyděsí další nevysvětlitelná událost, jež ještě posílí čím dál neodbytnější dojem, že se tu děje něco zlého. Od příštího rána jako by na každém kroku narážela na přítomnost čehosi velmi zlověstného, co spolu s ní a dětmi obývá zdi Gualdlinu... Má-li sebe i děti zachránit, bude muset přijít na kloub dávno pohřbenému tajemství domu a čelit démonům z minulosti.
Číst více
299,00 Kč doporučená cena
V prodeji
Podobné

detailní informace

Počet stran 312
Datum vydání 25.07.2016
Formát 120x185 mm
Hmotnost 0,379 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Ladislava Gažiová
Původní název This House Is Haunted
Překladatel Mirka Kopicová
EAN 9788025905555
Věk od 15
Typ Kniha

Recenze

Lucie Zelinková

novinky.cz - Boyne skládá poctu duchařským příběhům

„…Irský román z anglického venkova lze vnímat i jako vkusnou a velmi zdařilou poctu gotickým příběhům 19. století. Text zároveň v několika místech připomíná kultovního Draculu Brama Stokera..."
Petr Nagy

Reflex - Anglické ovzduší duchařským příběhům svě

„…Autor důkladně a realisticky vykresluje prostředí Londýna i anglického venkova stejně jako charaktery vybraných postav. Kýženou atmosféru buduje s rozmyslem, pomalu stupňuje napětí i drastičnost výjevů, aby čtenáře nakonec odměnil bezuzdným řáděním nadpřirozených sil..."
Hana Ulmanová

Lidové noviny - Duchové si vyšli do literatury

„...Boyne napsal inteligentní, byť primárně oddychový duchařský příběh s hezkými metaliterárními narážkami pro ty, jež se chtějí bát, bavit i nenásilně poučit..."

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.