Ve službách Spravedlnosti | Albatros media

Ve službách Spravedlnosti


Ann Leckieová

První díl vesmírné trilogie, jež se stala okamžitou senzací nejen ve světě sci-fi!

Ve vyhnanství na mrazivé planetě, kdesi ve vesmírném zapadákově, se originální hrdinka Breq pokouší o dokončení své mise. Kdysi bojovala v podobě obrovské vesmírné transportní lodi Spravedlnost Toren: měla k dispozici neomezenou umělou inteligencí a propojovala tisíce vojáků ve službách rádčké civilizace, jež ovládla celou galaxii. Nyní následkem zrady o své výlučné a vlivné postavení přišla a ocitla se za trest lapená v křehkém lidském těle, ke všemu ještě ženském. A zatím moc neví, co si s ním počít. Stojí před ní řada nezodpovězených otázek, ale především v ní hoří touha po pomstě. První díl vesmírné trilogie se ve svět sci-fi stal hned po vydání naprostou senzací a i druhý díl už je nominován na nejlepší knihu tohoto žárnu na čtenářském serveru Goodreads (http://www.annleckie.com/novel/ancillary-sword/). Svým tématem ovšem přesahuje úzce scifistické publikum a oslovuje mnohem širší škálu čtenářů. Kniha krom celé řady jiných získala všechny tři nejprestižnější ceny v žánru sci-fi: Nebulu, Huga i cenu Arthura C. Clarka.
Číst více
369,00 Kč doporučená cena
V prodeji

další tituly z řady "Rádčská říše"

detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 21.03.2016
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,485 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor John Harris
Číslo dílu 1
Původní název Ancillary Justice
Překladatel Petr Kotrle
EAN 9788025905081
Věk od 14
Typ Kniha

Recenze

Karel Veselý

Právo - Spravedlnost pro všechny

„…Pokud potřebujete důkaz, že se science fiction nemusí vylučovat s velkou literaturou, Ve službách Spravedlnosti vám ho poskytne..."
Jinřich Göth

Instinkt - Stroj v lidském těle

„…Ve službách Spravedlnosti je klasická space opera asimovovského ražení. Navštívíme úchvatné nové světy a co chvíli budeme společně s hlavními hrdiny nuceni čelit morálním dilematům..."

autor knihy

Ann Leckieová Ann Leckieová

Ann Leckieová


Americká autorka a redaktorka Ann Leckieová se zabývá se především žánry sci-fi a fantasy. Za první díl rádčské sci-fi trilogie pojmenovaný Ve službách Spravedlnosti získala hned tři nejprestižnější žánrové ceny: Huga, Nebulu a Cenu A. C. Clarka. Na úspěch prvního románu navázala dvěma pokračováními: Ve službách Meče a Ve službách Milosti. Je také autorkou několika sci-fi povídek.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.