Kniha, kterou čte celý svět

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.
Číst více
Jiné dostupné formáty:
369,00 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 480
Datum vydání 17.02.2014
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,697 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název Cuckoo´s Calling
Původní jazyk angličtina
Překladatel Ladislav Šenkyřík
EAN 9788025902332
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

video

Recenze

lidovky.cz - Detektivní román se vydařil na výbornou, Hana Mazancová


„…Máte rádi krimi romány, které vás ihned vtáhnou do děje a do poslední stránky. Ovšem co je třeba na detektivce opravdu vyzdvihnout a ocenit, je její propracovanost. Z počátečních klišé se Rowlingová pěkně vypracuje na promyšlenou zápletku. Příběh je bohatý na postavy a čtenář by měl sledovat všechny důležité detaily, které mu Rowlingová s notnou dávkou opatrnosti servíruje, přesto je ale srozumi... Více

idnes.cz - Volání Kukačky je skvělá detektivka, Klára Kubíčková


„…Máte rádi krimi romány, které vás ihned vtáhnou do děje a do poslední stránky Volání Kukačky je kniha, kterou je zatěžko odložit, jejích téměř pět set stran pádí k závěru, a když ten nastane, uvědomí si čtenář, jak moc se těší na druhý díl. Což možná o kvalitě Volání Kukačky řekne nejvíc..."

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.