o nakladatelství Kniha Zlín

Nakladatelství Kniha Zlín existuje od roku 2004, od roku 2017 je součástí Albatros Media a.s., největší nakladatelské skupiny v ČR. Ediční plán se od začátku orientuje na aktuální dění na světové literární scéně a objevuje tituly pro náročnější čtenáře, kteří si chtějí kultivovat čtenářský vkus, objevovat světovou literaturu a vnímat svět kolem nás v souvislostech. Produkce nakladatelství zahrnuje světovou i českou beletrii, detektivky, knihy z oblasti přírodních a společenských věd či knihy o umění.

Nakladatelství Kniha Zlín se od počátku profiluje jako značka, jež je zárukou kvalitní literatury nejen po stránce obsahové, ale také po stránce jazykové a grafické. Proto je pro tuto značku klíčové, aby čtenářský zážitek zprostředkovávali špičkoví čeští překladatelé a její knihy procházely rukama zkušených a odborně kompetentních redaktorů, kteří knihu pečlivě připravují po redakční i jazykové stránce. Jedinečnost každé knihy je umocněna originálním grafickým designem obálek, který je inspirován nejen tradicí české knižní kultury, ale i aktuálními světovými grafickými trendy.

Za dobu své existence se nakladatelství Kniha Zlín zařadilo mezi výrazné hráče na knižním trhu, pro české čtenáře objevilo knihy Joa Nesbøho, Simona Mawera či Michela Fabera, a jeho knihy si našly cestu nejen k předním recenzentům, ale také ke generačně rozmanitému okruhu čtenářů.

Od 1. dubna 2019 se Kniha Zlín spojila s nakladatelstvím Plus a redakční týmy obou nakladatelství nadále své knihy vydávají pod značkou Kniha Zlín. Dochází tak ke spojení zkušeností a rozvoji silných stránek obou nakladatelství.

redakce

Lucie Smolka Fruhwirtová
šéfredaktorka

Už jako dítě ji fascinovaly příběhy a poznávání nových kultur prostřednictvím knih. Proto vystudovala bohemistiku, která ji naučila přemýšlet o jazyce a literatuře v širších souvislostech, a nederlandistiku, protože pro kulturu a jazyk Nizozemí měla už od gymnázia slabost. Po studiích působila jako asistentka a poté jako vědecký pracovník na Katedře nederladistiky FF UP v Olomouci a obhájila dizertační práci v oboru teorie literatury. Po letech psaní, překládání a tlumočení začala zjišťovat, že chce poznávat knihy i z jiné stránky a v roce 2014 nastoupila do Knihy Zlín, kde se postupně vypracovala na šéfredaktorku. Věnuje se zejména akvizicím a vyhledávání nových příležitostí. Pořád ráda čte, poznává nové a běhá po lesích.

[email protected]
Marcela Bramborová
redaktorka

Byla dítětem, které svou čtenářskou vášní dělalo knihovnicím maloměstské knihovny vrásky na čele. Jakmile přečetla všechny dětské knihy, tajně proklouzávala do zapovězených zákoutí oddělení pro dospělé, z nichž byla pravidelně vykazovaná. Nedosahovala ani potřebného věku, ani na police navršené až ke stropu.  

Při studiu bohemistiky na FF UK objevila kouzlo slavistiky, a tak se rozhodla přibrat si druhý obor – polonistiku. Odtud její cesta vedla k překládání, redakční a korektorské práci. Po narození dětí v ní ožily příběhy, které v sobě dlouho nosila, a začala psát.

Tíhne k literatuře středoevropského regionu a oceňuje jazykově a stylově svébytné texty.

[email protected]

 

Vendula Schvanová
redaktorka

Už od dětství ráda četla – kdykoli a kdekoli to šlo. Stále má živě v paměti, jak se do svého školního batohu snaží ke všem sešitům a učebnicím narvat další hromadu knih z knihovny. Její papíroví přátelé ji také inspirovali k vymýšlení vlastních příběhů, a tak jí už tehdy došlo, že v její budoucnosti určitě bude práce s jazykem. Ačkoli milovala češtinu, stejným dílem podlehla i angličtině. Vystudovala anglický jazyk a literaturu a po bakalářském studiu se vydala do Velké Británie, kde na nějakou dobu zapustila kořeny – začala jako au pair, následovalo magisterské studium a po něm stáže ve dvou londýnských nakladatelstvích. Nakonec nějaký čas pracovala na oddělení PR v nakladatelství Little, Brown Book Group. Pak ale usoudila, že PR není nic pro ni, a vrátila se do České republiky, kde se nějakou dobu věnovala překladu. Pak nastoupila na pozici literární redaktorky a konečně se tak mohla, kromě jiného, začít věnovat práci se samotnými texty vydávaných titulů.

 

 

 

Vladimíra Rozmanová
redaktorka

[email protected]

Číst se naučila ještě před nástupem do školy a od té doby ji láska k literatuře neopustila. Po studiu žurnalistiky na Masarykově univerzitě v Brně zamířila do zahraniční redakce Lidových novin, kde se kromě aktuálního dění ve frankofonních zemích věnovala lidskoprávním tématům. Stále ji to však táhlo blíž ke knihám, takže začala pokukovat po práci v nakladatelství. Její radost je o to větší, že zakotvila v Knize Zlín, která vydává hned několik jejích oblíbených autorů. Ve volném čase nejraději cestuje kamkoli, ideálně k moři nebo do hor, a nedá dopustit na vzácné chvíle v houpací síti s dobrým čtením po ruce.

 

 

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.