Jíst Buddhu


Barbara Demicková

Osobní příběhy Tibeťanů z různých společenských vrstev na pozadí dějinných událostí

Jak se žije v zemi, jejíž kulturu, víru i jazyk chce pohltit čínská supervelmoc? Princezna, která přišla o svou rodinu během kulturní revoluce, mladý mnich z legendárního kláštera Kirti, intelektuál a učitel riskující všechno kvůli vyjádření svého protičínského postoje spolu s dalšími Tibeťany z různých společenských vrstev řeší stejné otázky. Zůstanou v Čínou okupovaném území, nebo odejdou do exilu za dalajlamou? Budou se řídit buddhistickým učením nenásilí, nebo pozvednou zbraně? Soubor autentických příběhů přináší překvapivé informace o kultuře, kterou si Západ často idealizuje a zjednodušuje, aniž rozumí její podstatě.

„Mimořádná kniha nejen o moderním Tibetu, ale také o současné toxické situaci v Číně.“ – Financial Times

„Demicková sází na absolutní upřímnost, pozorné naslouchání a ochotu odchýlit se od vytyčené trasy. Výsledkem její metody jsou dějiny vyprávěné skrze osobité výpovědi očitých svědků z různých vrstev tibetské společnosti.“ – Parul Sehgalová, The New York Times

„Tato pozoruhodná kniha poskytuje unikátní pohled na těžký osud Tibetu a umožňuje čtenáři pochopit, jak se žije lidem uprostřed politické bouře, kterou sami nevyvolali a jejíž podstatě nerozumějí.“ – Daily Mail

Číst více
449,00 Kč doporučená cena
V prodeji

detailní informace

Počet stran 336
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.05.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,37 kg
Jazyk čeština
Původní název Eat the Buddha
Původní jazyk angličtina
Překladatel Martina Neradová
EAN 9788076622678
Věk od 15
Edice IN
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

autor knihy

Barbara Demicková Barbara Demicková

Barbara Demicková


Americká novinářka, která jako zahraniční zpravodajka listu Los Angeles Times strávila několik let v Pekingu a Soulu. V roce 2009 vydala knihu Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji a za reportáže z této země obdržela Cenu za zpravodajství o lidských právech americké organizace Overseas Press Club, Cenu Osborna Elliotta, udělovanou Asijskou společností, a Cenu Arthura Rosse, propůjčenou Americkou akademií pro diplomacii. Před angažmá v Los Angeles Times pracovala v deníku Philadelphia Inquirer, kde sledovala dění ve východní Evropě. V době bosenské války působila v Sarajevu a napsala o tamějším každodenním životě knihu Ulice Logavina: Život a smrt v sarajevské čtvrti (1996). Za své sarajevské reportáže získala Cenu George Polka, Cenu Roberta F. Kennedyho a dostala se do finále Pulitzerovy ceny, vše v roce 1994. Barbara Demicková vyrůstala v newjerseyském Ridgewoodu a v současnosti žije v New Yorku.

Zobrazit profil autora

newsletter Kniha Zlín

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.